Od kilku lat istnieje w Polsce perspektywa dla ludzi samotnych i mniej zamożnych na lepsze życie

Jak podają statystycy w roku 2030 niemal dwa miliony ludzi będzie miało osiemdziesiąt lat. Takie prognozy mają się ziścić jeśli wciąż będzie istniał w Polsce tak mały przyrost naturalny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jedyne zmartwienie naszych rządzących. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje pewnych gwarancji na godne życie po przejściu na emeryturę prawie nikomu. Emerytury, jakie już dziś wypłacane są emerytom okazują się być zdumiewająco niskie. I nie oczekujmy, że coś się poprawi (należna renta dożywotnia). Na przeciw tym problemom wyszedł ustawodawca. W 2014 roku została uchwalona ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daje możliwość posiadanie dodatkowych zysków z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy bankom. W zamian ferowana jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy regulują całkowicie nowy instrument finansowy, który w UE i w USA cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób w podeszłym wieku. Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator będzie znakomitym urządzeniem, aby szczegółowo przeliczyć bilans zysków i strat (pytaj o odwróconą hipotekę na Należy szczegółowo zwrócić uwagę na szereg niebezpieczeństw z tym związanych. Najważniejszym dylematem jest cena nieruchomości. Powinna być on określona przez uprawnionych ekspertów i nie rodzić żadnych zastrzeżeń.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam szkolenie kettlebell we wrocławiu, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Senior ma możliwość także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości przez eksperta poleconego przez najbliższych lub przyjaciół.

Na polskim rynku jest dużo banków i instytucji finansowych oferujących podobne usługi finansowe.

Trzeba jednak znaleźć oferenta na wskroś godnego polecenia. Duża ilość pseudo banków i firm para finansowych żeruje na braku wiedzy osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i proponuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.