W jaki sposób odzyskać podatek z Anglii? Jakie czynności należy podjąć? O jakich rzeczach wiedzieć?

Każda z osób, jaka legalnie była zatrudniona w Anglii może starać się o zwrot podatku. Jego wielkość jest zależna od zarobków, ale i podatku jaki pobrał pracodawca.

Jeśli kwota nie przekroczy wartości zwolnionej od podatku (w Anglii jest to średnio sześć tysięcy funtów), to można odzyskać cały nadpłacony podatek. W innym przypadku wygląda to różnie.
Zwrot podatku z Anglii można otrzymać po końcu roku podatkowego, czyli po piątym kwietnia lub po ustaniu stosunku pracy. Najbardziej istotnym dokumentem, który będzie niezbędny do starania się o zwrot podatku jest oryginał dokumentu P45 lub P60. Co ważne, o zwrócenie tego typu podatku można starać się do czterech lat do tyłu oraz nie musimy obawiać się kar, jakie wiążą się z opóźnieniem w rozliczeniu.
Jeśli chodzi o najpopularniejsze druki, czyli P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczy ostatni payslip, jaki zawiera dane o całym dochodzie oraz pobranym podatku, jak również dane i adres firmy, w jakiej pracujemy. P45 daje pracodawca kiedy kończymy pracę w trakcie roku podatkowego. P60 jest wystawiane przez pracodawcę, jak dobiega końca rok podatkowy, nawet jeżeli ciągle pracujemy – (sprawdź tutaj).
zwrot podatku z irlandii

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Internet

Autor: angelcalzado
Źródło: http://www.flickr.com
Wręczenie tych dokumentów to obowiązek właściciela firmy, więc jeśli się z takim obowiązkiem ociąga albo podchodzi do tego niechętnie, to możemy zażądać takiego dokumentu.

Jeśli poszukujesz podobnych informacji na przedstawiany wątek, to kliknij tutaj – ta oryginalna strona (http://www.czystal.wroclaw.pl/) posiada pokrewne treści.

prawo stoi po naszej stronie. Podobnie sprawa wygląda z innymi rozliczeniem, jak zwrot podatku z Irlandii – dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.

Najważniejsze to pamiętać o terminach, ponieważ nawet jeżeli można starać się o zwrócenie podatku parę lat po fakcie, to jednak nie warto z tym się ociągać.