Jak wybrać zarządcę oraz jakie cechy musi mieć profesjonalny zarządca?

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym należy liczyć się z tym, iż będzie potrzebny przedstawiciel. Starczy jedna wybrana osoba, która w imieniu pozostałych mieszkańców załatwi umowę z firmą ochroniarską, wywóz śmieci, będzie reprezentantem wspólnoty w sądzie, bądź innym urzędzie.

blok

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zatrudnić profesjonalnego zarządcę dobrze jest wspomóc się internetem. Wprowadzenie na przykład frazy: zarządzanie nieruchomościami Wrocław, odsłoni długą listę firm zajmujących się całościowo zarządzaniem. Oczywiście trzeba wprowadzić właściwą dla siebie lokalizację. (Oferta na serwis techniczny nieruchomości) Po wybraniu najciekawszej propozycji warto sprawdzić, czy wybrana firma ma zatrudnionych licencjonowanych zarządców nieruchomości. Taka licencja powinna być wpisana do rejestru zarządców, prowadzonego przez Ministerstwo Infrastruktury. Następnie trzeba sprawdzić doświadczenie upatrzonej firmy oraz zapoznać się z komentarzami na jej temat. Z pewnością i w tym przypadku pomocny będzie internet. Tak jak poprzednio trzeba było wpisać zwrot: „zarządzanie nieruchomościami i Wrocław”, tak teraz należy wpisać nazwę konkretnej firmy z dopiskiem „opinie”. Trzeba również zwrócić uwagę na cechy danego zarządcy. Musi być przede wszystkim rzetelny i sumienny. To zarządca każdego miesiąca dostaje pieniądze na czynsz. Z tego powodu musi być uczciwy. (Warszawa – konserwacja nieruchomości) Nie może niczego ukrywać. Sporo zarządców proponuje bezpłatny wgląd do wielu danych za pośrednictwem internetu. Zatem kreatywność i innowacyjność są kolejnymi cechami fachowego zarządcy. To na nim spoczywa obowiązek elastycznego reagowania na wynikłe trudności. Zarządca nieruchomości musi być osobą otwartą oraz opanowaną, ponieważ do jego zadań należy komunikowanie się z właścicielami budynku, doradcami prawnymi, pracownikami wykonującymi prace budowlane, urzędnikami oraz wieloma innymi osobami. Zarządca powinien umieć szybko rozwiązywać konflikty.

salon

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Warto wybierać doświadczoną firmę. Współpracując z nią wspólnota może liczyć na specjalne udogodnienia lub zniżki. Mając pod sobą mnóstwo wspólnot wybrana firma jest w stanie pozwolić sobie na zatrudnienie własnych pracowników, do wykonywania prac naprawczych, usług prawniczych. To przynosi danej wspólnocie znaczne oszczędności. Nie trzeba bowiem ponosić dużych kosztów powiązanych z wynajmowaniem firm zewnętrznych.