Co zrobić, żeby opłacanie podatków męczyło w mniejszym stopniu? Kliknij!

Niewielu z nas chce wydawać pieniądze, nie odczuwając efektu tego czynu. Często w ten sposób podchodzimy do opłacania podatków. Postrzegamy je jako bijącą po portfelu daninę dla państwa, które nie potrafi ich zagospodarować.

(Każdy z nas posiada przecież projekt na milsze rozparcelowanie takowych wpływów do narodowej kasy, prawda?) A jednak można zrobić coś, żeby ten nakład pieniężny zapewnił efekty zauważalne bez okularów.
podatki

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Mówimy, rzecz jasna, o oddaniu 1% należnego podatku dla wybranej OPP. Gdy będziemy dopełniać rozliczenie PIT 2017 program komputerowy, z jakiego możemy skorzystać, samodzielnie spyta nas, czy pragniemy takiej donacji dokonać – . Niekiedy podpowie dodatkowo, na którą instytucję możemy scedować tę sumę. Pomyślmy nad tym rzetelnie. Być może w okolicy pracuje jakaś fundacja lub [job service – agencja pracy za granicą holandia] związek, na jakie jeden procent wyśle mało osób. Warto w takim razie odciążyć to, co bliskie.

Czy chcesz może poddać tę sprawę późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst (www.franklincovey.pl/szkolenia/wirtualny-pracownik-jak-pracowac-zdalnie-i-nie-zwariowac/), który rozpatruje pokrewne zagadnienia.

Sławne jednostki, ogłaszające się szeroko w internecie, zawsze wydobędą donatorów. To właśnie te malutkie instytucje, działające na gruncie regionalnym i udzielające wsparcia tym, których potencjalnie znamy, wymagają takiego wzbogacenia najbardziej. Od czasu do czasu wiadomości o takich potrzebach odnajdujemy na ulotkach w skrzynce pocztowej albo na banerach w miejskich punktach zbornych.

Na którąkolwiek organizację się zdecydujemy, pamiętajmy, by w zeznaniu podatkowym starannie wpisać jej numer wpisu do KRS, bez jakiego urząd skarbowy nie przekaże naszych pieniędzy na dane konto. Jeżeli zamierzamy zrobić rozliczenie PIT online 2017 roku, bądźmy pewni, iż aplikacja, z której korzystamy, daje możliwość samodzielnego wyboru OPP – zdecydowanie więcej znajdziesz na www. Do tego sprawdźmy, czy dana organizacja prowadzi zbiórkę na pewien sprecyzowany cel, czy raczej zbiera 1% na wszechstronną realizację zadań statutowych. W tym 1 przypadku w zeznaniu będziemy zobligowani podać dokładny cel szczegółowy.

Zwróćmy uwagę również, że 1% naszego podatku możemy oddać również wtedy, gdy z obliczeń wynika nam niedopłata podatku, jak i kiedy to US będzie nam wypłacał nadpłatę zaliczek. W tym drugim wypadku suma, którą wysyłamy w ramach jednego procenta, może być niewielka, ale jest taka tylko w naszej ocenie – dla fundacji będzie to w każdym przypadku pokaźny zastrzyk kasy.