Przeszkolenie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy to mus w pierwszym czasu pracy

Angażowanie nowej osoby do firmy jest związane z mnóstwem powinności dla jej właściciela. Kandydat, który posiada niezbędne umiejętności, pomyślnie przebrnął przez postępowanie rekrutacyjne i dostał ofertę objęcia danej posady musi poddać się kontroli lekarskiej.

Gaśnica w budynku

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od typu wykonywanych czynności i niebezpieczeństw związanych z pełnioną funkcją wybiera się specjalistów, których powinna odwiedzić nowo przyjęta osoba. Przykładowo mężczyzna przed przystąpieniem do pracy na pozycji montera sieci i urządzeń kanalizacyjnych otrzyma skierowanie na inne badania (link tu…) niż kobieta szykująca się do objęcia obowiązków pomocy kancelaryjnej. Drugim bardzo ważnym etapem przygotowań najmłodszych stażem członków personelu jest instruktaż dedykowany bezpieczeństwu i higienie pracy.

Mimo że rola szkolenia BHP jest bezdyskusyjna , wiele osób w dalszym ciągu traktuje je jako zbyteczny, a na dodatek uciążliwy obowiązek. Lekceważenie szkoleń BHP wynika z niezbyt dobrze przemyślanej strategii kształcenia. Szkolenia BHP zazwyczaj mają miejsce pierwszego dnia pracy nowo zatrudnionej osoby i trwają ładnych kilka godzin. W związku z brakiem innych możliwości szkoleniowcy z reguły decydują się na formę nieciekawego odczytu. Nic więc dziwnego w tym, że osoby uczestniczące w takich kursach muszą walczyć ze zmęczeniem i odmierzają czas pozostały do jego końca. Tutaj więcej ofert: odnośnik.

rękawice

Źródło: flickr.com

Tymczasem tematyka omawiana w trakcie szkolenia BHP wymaga od słuchaczy pełnego skupienia, ponieważ może mieć ogromny wpływ na ich życie oraz zdrowie. Właściciele zakładów pracy powinny więc dla swoich pracowników starannie wybierać szkoleniowców BHP. Wrocław, Warszawa i inne wielkie ośrodki mogą pochwalić się szeroką ofertą usług tego rodzaju.