W dzisiejszych czasach niezbędne są porządne projekty i wybitni specjaliści

Aktualnie nie za bardzo liczą się średniej jakości projekty, podobnie jak nie ma miejsca dla specjalistów, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak rzeczywiście najistotniejsze są projekty ambitne, nowatorskie lub chociażby solidne, a również ludzie, którzy potrafią zarządzać tego typu projektami. To jest tak naprawdę zdolność, ażeby połączyć te dwie sfery, najlepszych narzędzi i odpowiednich ludzi na właściwych miejscach. To jak najbardziej zapewnia najlepsze efekty.

szkolenie

Autor: Sarvodaya Shramadana Movement
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to właściwie zdobyć? Nie ma na to łatwej recepty, bo nieczęsto rodzą się ludzie o niesamowitych zdolnościach. Nic jednocześnie straconego, ponieważ nie każdy musi być od razu geniuszem, najistotniejsze są różnorodne szkolenia, jakie zaprowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najważniejsze certyfikacje – sprawdź na tej stronie to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją możemy, żeby zarządzać i sterować projektami różnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, które mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności błyskawicznie stała się niezwykle popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednocześnie zyskuje szersze uznanie na całym świecie. Najważniejsze w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach 70. przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program doceniany na całym świecie. Oferuje on pogląd biznesowy (end-to-end) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla przedsiębiorstw każdego typu. Cobit 5 to dobre zasady, narzędzia analityczne, modele i praktyki, które definiują najlepsze przywództwo, znajdują się w tym też wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w dziedzinie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 zapewnia najistotniejsze wytyczne dla personelu wykonawczego, a także dla osób, które podejmują istotne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii.

Intrygujący post? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://www.bscav.eu/oferta/systemy-dyskusyjne/) naszą kolejną stronę, gdzie wyszukasz dużo dodatkowych opisów.

Program wspomaga liderów wielu firm, aby zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje także w sposób profesjonalny wartość uzyskaną z informacji i technologii.