„Financial Controller” – najlepsza osoba przeznaczona do zaplanowania i kontrolowania budżetu firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w temacie „financial controller”? Czym się dokładnie zajmuje – jakie są jego stałe obowiązki? Co należy uczynić, by móc wykonywać takiego rodzaju zawód – jakie wymagania należy spełnić? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest opłacalny? To wszystko oraz znacznie więcej bez najbardziej małego problemu odnajdziesz w tym tekście!
Kim konkretnie bywa financial controller zapewne dobrze wie bardzo wiele person, gdyż samo nazewnictwo ukazuje nam, co to jest za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” to w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy „kontroler finansowy” no i jego zadaniem jest praktycznie wszystko związane z kontrolą budżetu przedsiębiorstwa, w tym również w szczególności w jego zaplanowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi z działem księgowości. Aby mieć możliwość stać się kontrolerem finansowym, powinniśmy posiadać pewne predyspozycje, w szczególności posiadać typowo analityczny umysł, być odpornym na stres, czy bardzo spostrzegawczym, jednak to nie wszystko. Ponad wszystko aby stać się kontrolerem, musimy mieć zakończone konkretne ukierunkowane studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), bardzo dobrze jest również posiadać ukończone studia podyplomowe. Bardzo wiele przedsiębiorstw, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, iż potrzebna jest tutaj także znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego oraz ogólnych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (spoglądając na okres jesień 2016), wynoszą od okolicy 10 tysięcy po ponad 15,5 tys.

Każdego dnia bądź na czasie (http://lexperts.pl/specjalizacje/) w takich tematach, które Cię zajmują. Jeżeli poszukujesz uzupełniających treści, kliknij w podany link, a tam czeka na Ciebie masa bieżących wątków z owego sektora.

złotych.