Dotacje unijne na zaczęcie działalności – czy bywa to gwarancja naszego sukcesu?

Dostęp do dofinansowań ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny od pewnego już czasu – konkretnie od wejścia państwa Polskiego do Unii Europejskiej. Takiego rodzaju dofinansowanie – zwane też dotacją – bywa głównie skierowane na tak nazywane „mikro”, małe oraz średnie firmy, nie napomykając już o dopiero co powstających, o które unia w szczególności w tej chwili dba.

Jednak czy to jest nasza gwarancja sukcesu?
przelew

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com
podróż

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Dostanie dotacji przeznaczonej na rozwój przedsiębiorstwa wydaje się być wyjściem idealnym – dostajemy pieniądze i rozkręcamy nasz własny biznes – potem tylko zbieramy za to pieniądze.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj oprócz tego inny tak samo pasjonujący odpowiedni serwis (https://toc.org.pl/o-toc/ogolnie-o-toc/).

Jednak jeżeli po przyglądać się statystykom, czy po pytać innych handlowców, czy najzwyczajniej obejrzeć telewizję, otrzymujemy bardziej pełny obraz tego, jak wygląda takiego typu zakładanie przedsiębiorstwa, oraz jej utrzymanie. Prawdą jest, że takiego rodzaju dotacja otwiera nam sporo drzwi, dzięki niej bardzo wielu realizuje swoje własne marzenia, otwierając biznes, którym zawsze się konkretna osoba interesowała – jednakże istnieje pewne konkretne „ale”, które obejmuje zarządzanie takiego rodzaju firmy, oraz sam pomysł oraz miejscówkę na temat zakładanego przedsiębiorstwa. Jeżeli po otwieramy swoje drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, gdzie istnieje identycznie o samo, co sami oferujemy, możemy być pewni, iż nie osiągniemy nazbyt sporego sukcesu – szczególnie jeśli owa firma działa na danym rynku niewiarygodnie długo.

Oczywiście istnieją przypadki, gdy nowo założona firma osiąga sukces w takiego typu przypadkach, jednakże wtedy dużo jest uzależnione od naszego własnego zaangażowania w swoją promocję oraz to, w jaki sposób poprowadzimy nasz biznes.

Kiedy zafascynował Cię prezentowany artykuł, to nie namyślaj się tylko odkryj www (http://www.secretclient.com/badania-marketingowe/), a znajdziesz tutaj pokrewne, ciekawe informacje na ten temat.

Jak to więc widać, samo uzyskanie dotacji nie jest zbyt trudne, lecz utrzymanie firmy jest zależne jedynie od nas samych.