Rzeczoznawca – czy jest to w rzeczywistości ktoś, kto „zna się na danej rzeczy”?

Zwykle słysząc o rzeczoznawcach, pierwsze co nam przychodzi do głowy jest to ktoś o bardzo wysokich kwalifikacjach, która zna się na jakimś z góry określonym temacie. W rzeczywistości bywa to dosłownie to co teraz myślimy – rzeczoznawcy to w rzeczywistości osoby posiadają swój własny „konik” w jakiejś określonej dziedzinie, choć zostanie rzeczoznawcą nie jest aż tak proste, jak się wydaje – bo co może być w tym trudnego, skoro ciekawi nas jakąś rzecz?
Stanie się rzeczoznawcą to jak się okazuje nie aż tak prosty kawałek chleba, a przynajmniej w czasie nauczania się tego konkretnego zajęcia.

gwarancja

Źródło: http://socktok.pl/

rzeczoznawca

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Na przekór wszelkim pozorom rzeczoznawca musi po przechodzić niewiarygodnie sporo, po przyswajać bardzo dużo danych, by móc się ogólnikowo określić takiego typu mianem – rzeczoznawca jest to tak naprawdę nie tyle konkretny zawód co tytuł, za którym to ciągną się lata uczenia się, bardzo wiele lat doświadczenia, udokumentowane w poprzez siebie już określonej dziedzinie i specjalności zawodowej, oraz bardzo dużo wypełnionych wymagań, pośród których musi być na przykład niekaralność, czy odpowiedni stopień zakończenia szkoły (dana osoba powinna mieć wykształcenie typowo wyższe, nie rzadko również tytuł magistra, a nawet i w niektórych przypadkach powinna mieć zakończone również studia podyplomowe).

Warto pod sam koniec po dodawać, że głównymi tematami, jakimi zajmują się rzeczoznawcy to: oszacowanie majątków, dobra znajomość prawa budowlanego, sprawy zabezpieczeń pożarowych, bezpieczeństwa oraz higieny pracy, czy też sanITarnohigieniczne, a nawet i samochodowe.

To prawda, że informacje pod tym odsyłaczem są wyjątkowe, zatem jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość danych na omawiany wątek, to przejdź do tekstu (http://el-ksiegowosc.pl/ksiegowosc-malej-firmy/) – odsyłacz jest tu.

Dobrze jeszcze po uzupełniać, że istnieją rzeczoznawcy kosztorysowi, czy tacy z zakresy choćby psychotroniki itd.