Finanse osobiste – czym różni się wzięcie przez nas pożyczki od wzięcia kredytu?

Zwykle słysząc słowa „kredyt” lub też „pożyczka”, od pierwszej chwili kojarzy naszym osobom się, że obydwa określenia oznaczają to samo. Jednak jak się okazuje po dużo głębszej analizie, obydwa pojęcia – mimo pewnej zgodności – w rzeczywistości dosyć mocno różnią się od siebie.

finanse

Autor: Simone
Źródło: http://www.flickr.com
Czym konkretnie? Dowiesz się, jak tylko odczytasz ten artykuł!
Sprawa w pełni osobistych finansów dość często zostaje u nas pod stałym znakiem zapytania, albowiem wystarczy jedna chwila, a dosłownie „wszystko się rozsypuje”. Zazwyczaj im więcej ustalamy sobie planów, tym gorzej później wychodzi. Dzieje się w ten sposób za sprawą nieoczekiwanych sytuacji no i nie chodzi tu jedynie o nasze własne finanse (http://www.tax4business.pl/cennik/www.tax4business.pl/cenniktwww.ax4business.pl), chociaż jeżeli dobrze się zastanowić, to te są zazwyczaj najgorsze. Warto mieć świadomość, że planowanie swoich miesięcznych wydatków nie jest do końca dobrym pomysłem – im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się „zepsuje”. W ten konkretny sposób z zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności pozostaje nam jedynie 100 złotych, a często i nic. Z jakiego powodu tak się dzieje? Otóż odpowiedź jest tylko jedna – wszystko się starzeje. Im coś starsze, tym większe prawdopodobieństwo, iż w końcu „trzaśnie”. Jeśli jest to na przykład czajnik albo też toster, to da się jeszcze ta stratę „przeboleć”, ale jeżeli zaprzestanie działać chociażby lodówka, to już mamy problem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach bywa zaciągnięcie kredytu lub pożyczki – jak widać po wstępie, mają one pewnego rodzaju różnice, wśród których to największym bywa bez wątpienia fakt, iż pożyczkę weźmie się praktycznie w każdym miejscu, a kredyt jedynie w banku albo SKOKU.

Nowa witryna, która posiada informacje na ten temat pozwoli Ci pogłębić wiedzę. To ważne, zatem naciśnij tutaj (http://www.workservice.pl/praca/doradca-klienta/poznan/) i dowiedz się więcej szczegółów.

Warto także wiedzieć, że przy kredycie za każdym razem podpisujemy umowę, a w przypadku pożyczki zazwyczaj od pięciuset zł wzwyż.