Renta dożywotnia – doskonały sposób na to, ażeby zyskać dodatkowy dochód

Specjaliści alarmują: Europa starzeje się w zastraszająco szybkim tempie. Za pięćdziesiąt lat liczba emerytów zamieszkujących „stary kontynent” zwiększy się przeszło dwukrotnie.

negocjacje

Autor: Wawel Service
Nie jesteśmy w owym względzie żadnym wyjątkiem.
Osoby po sześćdziesiątym roku życia, stają się coraz liczniejszą i – co równie istotne – atrakcyjniejszą grupą konsumentów, głównie dla banków. Czemu tak się dzieje? To idealni klienci: solidni, obowiązkowi, odpowiedzialni. Posiadają stałe zarobki i często potrzebują dodatkowej gotówki na realizację podstawowych potrzeb, takich jak między innymi kupno medykamentów. Nieduża emerytura powoduje, albowiem że nierzadko trudno im związać koniec z końcem. Dlatego też spora część banków oraz instytucji finansowych przygotowała specjalistyczne oferty skierowane do starszych odbiorców. kredyt dla seniora stanowi jedną z nich. Trzeba podkreślić, iż ciekawym rozwiązaniem, które aktualnie bije rekordy popularności, jest również tzw. renta dożywotnia, czyli ściślej mówiąc comiesięczne świadczenie finansowe wypłacane z tytułu posiadania domu, mieszkania bądź innej nieruchomości.

Przypomina ona odwróconą hipotekę, ale istnieje pomiędzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na skorzystanie z renty, tracimy prawo własności w momencie zawarcia umowy.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-eko/) na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla redaktora się liczy.

/J]