Hipoteka zwrotna jako sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy

Populacja w Polsce błyskawicznie się starzeje, a na poczciwe emerytury nie ma co liczyć. Odpowiednie regulacje utworzyły możliwości dla tych osób, które mają prywatne budynki, czy mieszkania.

Hipoteka zwrotna przewiduje, że bank będzie płacił seniorowi każdego miesiąca, lub jednorazowo świadczenie pieniężne, ubezpieczone hipoteką wyznaczaną na budynek, lub własne m, lub prawo do majątku.

Jeśli masz ochotę znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj ddymianie grawitacyjne i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

W zamian bank stanie się właścicielem lokum po odejściu kontrahenta. Następcy nie będą już posiadali żadnych praw, ani żądań w stosunku do funduszu, jeżeli chodzi o tę posiadłość. Od typowego zadłużenia różni się tym, że to nie klient płaci raty bankowi, lecz bank klientowi. Człowiek starszy, który sięgnąłby po taki rodzaj kredytu, aż do śmierci zostałby posiadaczem, albo współwłaścicielem posiadłości, jeżeli tylko szanowałby warunki układów z bankiem. Mogą zamieszkiwać w swym lokalu do kresu życia, mogą odbierać każdego miesiąca rodzaj ponadplanowej emerytury za to, że po ich odejściu mieszkanie przejmie jednostka, z jaką nawiązali umowę.

Filiżanka kawy

Autor: Ahmed Rabea
Źródło: http://www.flickr.com/
Renta dożywotnia stwarza możliwości poczciwego życia.

Co prawda mogliby sprzedać majątek i zdobyte w ten sposób fundusze wykorzystywać na bieżące wydatki, jednakże są oni bardzo przywiązani do miejsca w którym zamieszkiwali przez większą część własnego życia i zmiana zamieszkania nie byłaby dla nich pozytywna nawet za cenę wyższego standardu życia.
Ze względu na niskie emerytury i coraz dłuższe życie zapotrzebowanie na odwrócony kredyt i rentę dozgonną będzie rosło.

Jeśli masz ochotę wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj napisy 3D i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Tym bardziej, że i grono realnych klientów będzie się powiększać.