Hipoteka zwrotna jest w naszym kraju stosunkowo świeżą procedur, która umożliwia seniorom dobre życie przy niewielkiej emeryturze

Jest tajemnicą Poliszynela, że duża część osób starszych w Polsce ma niewysoką emeryturę. Utrzymanie się u osób starszych jest prostsze, ponieważ żyją oboje małżonkowie i domowy budżet składa się z obu emerytur.

odbitka - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
budowa

Źródło: morguefile.com
Trudniej jest, jeżeli jednak ktoś zostaje sam. Z jednego świadczenia ciężko się wyżywić.
Wiemy, że prawie każdy emeryt wymaga leków. Niestety w farmacji można zostawić prawie połowę emerytury, ponieważ są medykamenty, które są bardzo drogie. Jak więc przeżyć, kiedy pieniądze w portmonetce znikają w oka mgnieniu? Warto przestudiować sprawę, która zwie się profesjonalnie hipoteka zwrotna. Chodzi w niej o to, że w zamian za zapisanie w spadku swojego mieszkania konkretnej instytucji finansowej, senior otrzyma dożywotni dodatek do świadczenia emerytalnego. Jego wartość zależy od wyceny nieruchomości. Może się zdarzyć, że niektórzy seniorzy będą mieli wątpliwości co do słuszności tego procederu, ponieważ mieszkanie nie przypadnie wtedy potomkom. Jednakże nie warto myśleć wyłącznie o następcach, ale od czasu do czasu trzeba pomyśleć także o swoich potrzebach.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu do źródła, która ma fascynujące dane na ten wątek – będą one na pewno godne uwagi.

Nie możemy przecież przymierać głodem. Są także tacy emeryci, których cała rodzina ma już własne mieszkania i nie ma obaw przed zawarciem umowy. Hipoteka zwrotna jest rewelacyjnym pomysłem dla osób samotnych, które pragną polepszyć jakość swojego życia.

Dzięki ponadprogramowym pieniądzom mogą pomyśleć o wygodnym i spokojnym życiu. Może nawet będzie ich stać na coroczny wyjazd na wakacje i wyjścia do kawiarenki z koleżankami.