Najnowsze oferta instytucji bankowych to szansa dla osób samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak podają analitycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludzi będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Podobne założenie mogą się ziścić jeżeli wciąż będzie występował w naszym kraju tak mały przyrost demograficzny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie jedyne zmartwienie naszych władz. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje żadnych gwarancji na godne życie po przejściu na emeryturę niemal nikomu. Emerytury, jakie już dzisiaj wypłacane są emerytom okazują się być zdumiewająco niskie. I nie oczekujmy, że coś się poprawi. Na przeciw tym problemom wyszedł ustawodawca. W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa (zobacz bdo co to) umożliwia osiąganie innych dochodów z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian otrzymujemy dożywotnią rentę. Wprowadzone przepisy normują w całości nowy instrument finansowy, jaki w UE i w USA cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób starszych. Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator będzie świetnym urządzeniem, aby szczegółowo policzyć zestawienie zysków i strat.

Masz ochotę uzyskać świeże fakty na dany temat? To obejrzyj www, z pewnością da Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń i na długi czas pozostanie w Twej głowie.

Należy dokładnie zainteresować się szeregiem niebezpieczeństw z tym związanych. Najważniejszym dylematem jest wartość nieruchomości. Powinna być on szacowna przez licencjonowanych rzeczoznawców i nie budzić najmniejszych zastrzeżeń. Senior ma możliwość także poprosić o policzenie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę zarekomendowanego przez najbliższych lub znajomych.

W Polsce jest wiele banków oraz instytucji finansowych oferujących takie usługi finansowe. Należy jednak wybrać oferenta ze wszech miar godnego polecenia.

Wiele pseudo banków i firm para finansowych żeruje na ufności osób w podeszłym wieku, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i proponuje im nie godne warunki stałej renty.