Odwrócony kredyt hipoteczny – względnie nowy „instrument” finansowy przeznaczone zwłaszcza dla osób starszych

Jednym z najistotniejszych wyzwań przed jakimi staje współczesny świat, a zwłaszcza państwa „starego kontynentu” w tym również Polska jest z całą pewnością starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Analitycy ostrzegają: z każdym rokiem seniorów będzie przybywać. Prognozuje się, iż za kilkadziesiąt lat ich liczba wzrośnie o przeszło 5 milionów.
Sytuacja ludzi starszych w naszym kraju nie wygląda różowo. Niska emerytura (zobacz przeliczenie emerytury) powoduje, że niejednokrotnie nie starcza im do pierwszego.

Nie ociągaj się – jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to do zobaczenia (http://certificator.eu/en/) mamy również zbliżone treści na witrynie, która jest pod wskazanym linkiem.

Nie mają pieniędzy na realizację podstawowych potrzeb, takich jak chociażby kupno lekarstw. Co w takim razie zrobić? Kredyt Dla seniora to bardzo często „ostatnia deska” ratunku i doskonały sposób na to, żeby załatać dziury w domowym budżecie. Instytucje finansowe uwielbiają „emerytowanych klientów”. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Są solidni. Stosunkowo szybko spłacają swe pożyczki pomimo niewielkich dochodów. Nie ma obaw że stracą posadę, wyjadą do innego kraju czy splajtują. Od niedawna osoby starsze mogą osiągać dodatkowe zyski z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowe „narzędzie” finansowe to odwrócona hipoteka kalkulator pozwala obliczyć wysokość dożywotniej renty.

Należy przy tym wziąć pod uwagę wartość rynkową nieruchomości a także – choć nie wynika to bezpośrednio z ustawy – wiek osoby ubiegającej się o kredyt.