Kredyt dla seniora – wspaniały sposób na to, by uporać się z problemami finansowymi.

Współcześnie można odnotować systematyczny wzrost ilości osób starszych w naszym społeczeństwie. Dodatkowo owa tendencja z każdym rokiem nabiera coraz bardziej dynamicznego tempa.

widok - firma

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjmuje się iż za za dwadzieścia lat odsetek seniorów wyniesie 25%.
Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka. Wydłuża się długość ludzkiego życia a spada liczba urodzeń. Poza tym – co nie bez znaczenia – coraz więcej młodych ludzi i małżeństw emigruje za granicę. W obliczu powyższych faktów trzeba zadać sobie kolejne pytanie: jak wygląda sytuacja emerytów nad Wisłą? – przejdź na Przeprowadzone badaniabadania (sprawdź serwis) wskazują, iż nie rysuje się zbyt kolorowo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej materialny aspekt. Ponad połowa ludzi w podeszłym wieku boryka się z kłopotami finansowymi. Nie znajduje pieniędzy na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak choćby kupno leków. Wówczas bardzo często jedyną „deską ratunku” staje się kredyt dla seniora, obecny w ofercie wielu znanych banków. By ubiegać się o pożyczkę wcale nie trzeba mieć wysokich przychodów, a comiesięczna kwota spłaty jest dopasowywana do możliwości indywidualnego klienta – czytaj o rencie hipotecznej.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się renta hipoteczna.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport (http://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/wybor-sposobu-opodatkowania-pit-37-pit-36/).

To najprościej mówiąc świadczenie pieniężne w zamian za scedowanie praw własności do domu, mieszkania albo innej nieruchomości na fundusz hipoteczny.