Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

We współczesnych czasach w szkołach, na uczelniach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo dostrzec tzw. wyścig szczurów. Ludzie walczą o wymarzone posady, pną się po stopniach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz obszerna wiedza w danej dziedzinie gwarantuje nam możliwość spełnienia zawodowego i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie szuka specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, czym się zajmują.

Wspomniane zjawisko jest przyczyną, w związku z którą w dużych firmach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Aktualnie jeśli zależy nam na pracy w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Tym, na co osoby specjalizujące się w przyjmowaniu nowych pracowników zwracają szczególną uwagę to nie tylko przebyta ścieżka edukacji i doświadczenie. Istotne jest także to, jak wygląda i zachowuje się kandydat na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w kłopotliwych sytuacjach. Znajomość jakichkolwiek języków obcych to właściwie konieczność.
szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niebagatelne znaczenie mają również przebyte w przeszłości kursy (korepetycje ogłoszenia) doszkalające, bycie wolontariuszem czy dodatkowe zainteresowania takie jak np. sport czy gotowanie. Współcześnie pracodawca chce bardzo dokładnie poznać przyszłego pracownika, zanim zdecyduje się go faktycznie zatrudnić. Co więcej, im wyższe stanowisko w jakiejś firmie nas interesuje, tym więcej się od nas wymaga. Dobrą pozycją w życiorysie może się okazać przykładowo przebyte szkolenie prince2.

Czy prezentowany artykuł jest według Ciebie absorbujący? Jeśli tak, to umieszczona tu użyteczna oferta bardzo użyteczna oferta również okaże się warta uwagi.

Dzięki temu rekruter będzie wiedzieć, jakie umiejętności posiadamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Naturalnie pracodawca ma prawo chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeżeli faktycznie uczestniczyliśmy w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera będzie dla nas wyłącznie formalnością.

Bez względu na to, o jaki rodzaj pracy się staramy i jak wygląda rubryka opowiadająca o naszym doświadczeniu w branży, tym co jest kluczowe jest na pewno pewność siebie. Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, po co tam idziemy i po prostu skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobrze zrobione pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu!