Szpitalni aniołowie – czyli na kogo, oprócz lekarzy, możemy liczyć w sytuacji zagrożenia życia

Zdrowie jest najcenniejszym błogosławieństwem. Powinniśmy je doceniać i troszczyć się o nie na każdym kroku. Czasem jednak przytrafiają się zdarzenia, kiedy jesteśmy całkowicie zdani na łaskę innych.
Nie lubimy stanów chorobowych.

sanitariusz

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże, kiedy już zaatakują nas wirusy, nieodzownie udajemy się do lekarza. Z przychodniami kojarzą nam się przede wszystkim lekarze. Aczkolwiek, nie powinniśmy zapominać, iż oprócz nich w placówkach zdrowotnych zatrudnieni są także inni wyspecjalizowani pracownicy. Jednym z nich jest na przykład sanitariusz. Jego praca wiąże się z wieloma zadaniami, bez których ani jeden szpital nie mógłby funkcjonować. Sanitariusz podlega bezpośrednio pod lekarza dyżurnego, wykonuje jego polecenia oraz w różnorodnych zdarzeniach towarzyszy pacjentowi. Opiekuje się wynikami badań, transportuje rekonwalescentów na kontrole medyczne i zabiegi, a oprócz tego – w zależności od stanowiska – troszczy się o higienę łóżek szpitalnych. Sanitariusz to przeważnie człowiek bardzo oddany pacjentom. Pomimo że w licznych sytuacjach niezauważany, charakteryzuje się odpowiedzialnością oraz godną naśladowania chęcią niesienia wsparcia chorym. Jest swoistym aniołem, który niejednokrotnie na szpitalnych korytarzach przychodzi z pomocą nie szukając pochwały.
polecane źródło

Autor: Catherine Oakley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie pamięta sanitariuszy po zakończonym leczeniu szpitalnym.

Jednakże każdego dnia podejmują się oni bardzo ciężkich zadań.idź do strony (eccoholiday.com/hotel/portugalia/madera/melia-mare-resorts-hotel/)Nie zapominajmy o tym, ponieważ nasza rekonwalescencja w dużym stopniu zależy również od ich pracy.