Dlaczego oznaczenie hotelu jest tak istotne? O jakich kwestiach warto w takiej kwestii pamiętać?

Każdy z hoteli musi być oznaczony specjalnymi znakami, aby łatwiej było się w nim odnaleźć. To miejsce, w jakim przebywają goście, bardzo często przez krótki czas, dlatego też ważne jest, ażeby każdy mógł się w nim poczuć jak najbardziej swobodnie.

Wyobraźmy sobie, gdyby nie było takich pomocy, to wtedy w razie nagłego zdarzenia (przykładowo pożaru) nie zdawalibyśmy sobie sprawy, jak działać. Na szczęście regulują to przepisy, tak więc nie ma obaw, iż takie coś się wydarzy.

Każdy hotel, czy to tani czy droższy, ponieważ pięciogwiazdkowy musi zapewnić swoim gościom orientację w tym nowym miejscu. Jak wiadomo w rzeczywiście tanich hotelach, jakie raczej określa się jako prywatne kwatery czy pensjonaty nie w każdej sytuacji tak to się prezentuje, jednak i tak w tej sytuacji wszystko zależy od właścicieli – bo jak coś się zdarzy, to przecież jedynie oni będą odpowiedzialni za ewentualne uchybienia.
Nie możemy więc tego lekceważyć, a oznakowanie hotelu jest tu konieczne. Nie trzeba też na każdej ścianie zawieszać tabliczek, bo to nie o to tu zawsze chodzi, po prostu wykonujemy to tam, gdzie to jest konieczne, czyli wspomniane wcześniej oznaczenie na wypadek pożaru. Musi być wytyczona droga ewakuacyjna pożarowa – odnośnik do serwisu -, dzięki której przetrwa jak najwięcej osób.
klient

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto inne istotne oznaczenia to te mające związek z miejscami newralgicznymi, takimi jak niewidoczne schody, progi, przez jakie można upaść czy zbytnio niski sufIT, w jaki możemy się uderzyć.

To tylko najbardziej znane, ale jest tego o wiele więcej, a najwięcej jest zależne od tego, w jakiego typu budynku jest hotel – w nowym, jaki został zaprojektowany tak, aby było jak najmniej tego rodzaju miejsc, a może zaadoptowany został stary, który ma swoje słabe miejsca, jakich nie dało się zmienić.