Jakie osoby będą kluczowe na budowie? Jakimi rzeczami musi zająć się kierownik robót budowlanych?

Wznoszenie domu jest procesem długim i wymagającym sporego nakładu czasu jak i środków finansowych. Mają tego świadomość osoby, jakie postanowiły postawić własny dom wolnostojący.

Trzeba pomyśleć o bardzo wielu rzeczach. Między innymi o znalezieniu właściwych osób.

Zgromadziliśmy tutaj istotne dane, zatem jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej (https://dryg.pl/oferty?categories=15&positions=90) naszych stron.

Co musimy na ten temat wiedzieć?

reklama

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
To inwestor, czyli osoba, która wykłada środki na postawienie domku jednorodzinnego, jest zmuszona pomyśleć o poszukaniu odpowiednich osób, które przeprowadzą całość prac. Sama ekipa budowlana nie jest w stanie załatwić wszystkiego, należy pamiętać również o innych fachowcach. Istotny jest projektant, inspektor nadzoru budowlanego oraz kierownik robót budowlanych. Właśnie ostatniemu stanowisku przypatrzymy się bliżej w poniższym tekście. Od razu na początku należy powiedzieć, że jest to ktoś, kto musi mieć odpowiednie kwalifikacje. Jeszcze przed początkiem budowy taki kierownik powinien potwierdzić je na piśmie i przedstawić właściwemu urzędowi, wraz z adnotacją, iż przyjął taką funkcję na danym miejscu budowy.
halley, aktuariusze, rezerwy24
Praca kogoś takiego rozpoczyna się już od samego początku tego typu inwestycji. Nadzoruje on bowiem etap przygotowawczy i moment zabezpieczania terenu. Odpowiada on za realizację wszelkiego rodzaju zadań budowlanych, jak też za wszystko, co dzieje się na miejscu budowy.

Po skończeniu prac powinien sporządzić niezbędną dokumentację, a poza tym bez jego zaświadczenia o ukończeniu budowy nie będzie można zgłosić skończonego domostwa do odbioru, a w konsekwencji wprowadzić się legalnie. Jak widzimy, są to ogromnie istotne kwestie, za które odpowiada ta osoba.