Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo wyklucza je z życia zawodowego

Z pewnością w tym pierwszym momencie po przyjściu na świat dziecka jest możliwe się z tym stwierdzeniem zgodzić, ale to zupełnie nie oznacza, że dziewczęta na ładnych parę lat są zmuszone zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
To fakt, bardzo wiele młodych mam żali się, że nie jest w stanie zarabiać, gdyż opieka nad dzieckiem całkowicie je wciąga, lecz to okazuje się tylko takie usprawiedliwienie. Młode kobiety zamiast szukać kreatywnych rozwiązań takiej sytuacji, wolą najpewniej narzekać . Wcale przecież tak nie musi być, że zamkną się w domu tylko z maluchem. Jeśli by tak dokładnie poszukać, to sposobności na podjęcie jakieś pracy, nawet w niepełnym wymiarze znajdzie się na pewno wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię za dnia, lecz w nocy na parę godzin mogłabyś się wyrwać do pracy. Gdzie? Można choćby sprzątać biura – takie wyjście stosuje dużo mam.

Czy masz trudność ze znalezieniem fascynujących informacji na omawiany wątek? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie zawiedziesz.

Jasne, ze praca nocą nie każdemu jednemu odpowiada, lecz w takim momencie należy się właśnie dokładnie zastanowić, czy pragniemy iść do pracy po to, by odsapnąć od malucha, czy normalnie pragniemy zarabiać. Sprzątając biura można nieźle dorobić, ale należy także liczyć się z tym, że w dzień też nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Zastanów się więc, czy jesteś przygotowana droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uznasz za stosowne, ale popatrz też czasem na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od malucha i nie powinnaś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Zapamiętaj, że jeśli Ty będziesz zadowolona, Twoje dziecko także.

Należałoby napomknąć, iż takie wyjście do ludzi daje młodej mamie niezwykle dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to fakt, ale gdzieś w międzyczasie nabierasz energii, a to jest najważniejsze. Lepsza pracująca mama aniżeli cały czas niezadowolona.