Posadzkarz – czym się zajmuje i jak wyglądają jego średnie zarobki?

Słysząc słowo „posadzkarz” sporej większości z nas, którzy ogólnikowo nie znają się na tego rodzaju rzeczach – przychodzi na myśl ktoś, która po prostu kładzie posadzki.

Tymczasem samo zajęcie posadzkarza w ogóle nie jest do tego zadania ograniczone – a nawet i więcej, ów zawód jest dosyć szeroki, chociaż skupiony właśnie na wszelkiego rodzaju posadzkach. Jaki dokładnie jest zakres obowiązków posadzkarza? Jakie wymagania należy przejść aby móc nim w ogóle być? I co najważniejsze: Jak dużo taka osoba zarabia?
pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat, a więc zawód posadzkarza, jest to zajęcie, w którym jest wymagane parę istotnych elementów, takich jak choćby: minimum podstawowe wykształcenie (jeśli chodzi o roczniki do 1985 roku) albo gimnazjalne, kiedy chodzi o dokładnie rocznik 1986. Jak się okazuje, w ogóle nie musimy przechodzić jakiegoś „super kursu” jeżeli chce się wykonywać ten konkretny zawód w swojej własnej firmie – starczy ukończyć kurs (korki z angielskiego w żorach) przyuczający albo tak zwany „kwalifikujący”, który jest w zawodzie ogólnobudowlanym.

Na niniejszej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, ale szybko sprawdź także dodatkowe szczegóły w treści (http://www.raj-international.net/instalacje-hydrantowe/). One również są bez wątpienia warte uwagi.

Pomijając te drogi mamy możliwość też zakończyć zawodówkę mająca profil „technologia robót typu wykończeniowego w budownictwie”. Czym jednak powinien wyszczególniać się dobry posadzkarz? Przede wszystkim dobrym zdrowiem, oraz dużą sprawnością fizyczną, albowiem to konkretne zajęcie jest dość wymagające pod tym względem.

Posadzkarz zajmuje się między innymi: przygotowywaniem wszelkich materiałów pomocniczych (kleje, kity i tym podobne), robieniem posadzek z wszelkiego typu materiałów (a także co istotne ich renowacją), robieniem różnych izolacji akustycznych i termicznych itd. Średnie zarobki posadzkarza jest to przedział pomiędzy 1800 – 3000 złotówek co miesiąc.