W jaki sposób sprawnie napisać deklarację PIT i czy moglibyśmy sobie w jakiś sposób w tym pomóc?

Oświadczenia skarbowe powinniśmy składać wszyscy bez względu na to czy też osiągamy jakiekolwiek dochody, czy nie. Należy to zrobić do końca czwartego miesiąca w roku, aby nie mieć żadnych problemów z Urzędem Skarbowym.

aplikacje mobilne
internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com
Można to zrobić naturalnie wcześniej, jeśli tylko mamy takie umiejętności.

Deklaracja PIT-37 jest najbardziej popularną deklaracją skarbową składaną w wypadkach, kiedy rencista albo zleceniobiorca rozlicza swe źródła dochodów rocznych. Żeby złożyć oświadczenie prędko, moglibyśmy wykonać rozliczenie PIT przez internet. W tamtym miejscu znajdziemy wszystkie wskazówki, żeby wypełnić tego typu oświadczenie bez żadnych błędów. Jeżeli uzyskujemy wyłącznie przychody zwolnione z opodatkowania, wtedy nie składamy żadnej deklaracji. Jeżeli rozliczamy nie związaną z rolnictwem działalność gospodarczą sami, jesteśmy odpowiedzialni za obliczenie i zapłatę należnego podatku dochodowego.
Można by się rozliczyć wspólnie z małżonkiem. Jeśli Twój mąż ma działalność opodatkowaną wedle skali to nie można rozrachować się razem z nim oddając oświadczenia podatkowe PIT-37. Wtedy potrzebna jest deklaracja PIT-36. Wspólne zeznanie jest również możliwe, gdy Twój partner ma miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej, ale osiągnął przychody podlegające opodatkowaniu na terytorium Polski. Deklarację PIT-37 składa osoba samotnie wychowująca dziecko jak kawaler, wdowa.

Takie zeznanie jest możliwe, gdy wychowujesz potomstwo małoletnie, bez względu na jego wiek, jeśli uzyskuje zasiłek pielęgnacyjny albo rentę socjalną. PIT-37 można by wypełnić samodzielnie albo wypełnić ją przez internet przez obecne w tamtym miejscu przeróżne aplikacje pomagające w takiej czynności.