Jak sprawić, aby związek był udany? Co jest najistotniejsze w związku? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Co należy uczynić, ażeby polepszyć nasze wzajemne relacje w małżeństwie, gdy pojawi się problem i nie potrafimy się w ogóle odnaleźć we wspólnych relacjach? Co powinniśmy uczynić, gdy odczuwamy, że czas, kiedy dogadywaliśmy się z naszym partnerem już dawno minął i nie potrafimy nawet chwili czasu spędzić razem, albowiem zaraz zaczyna się kłótnia?

komunikacja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
spotkanie
Odpowiedź może być łatwiejsza niż nam się wydaje, ponieważ dość często nie pamiętamy, że obumieranie w naszych wzajemnych relacjach bliskości jak również wspólnych czułości, doprowadzi do ochłodzenia miłości w związku. A gdy dołączymy do tego fakt, iż nie znajdujemy czasu na rozmowę lub odpowiadamy naszej najbliższej osobie, że nie mamy ochoty na chwilę obecną rozmawiać, to należy uważać, bowiem przez to my sami zaczynamy robić problemy w związku. Jednak łatwo mamy możliwość samodzielnie zauważyć, że w naszej relacji zanika wtedy jeden, może nawet najistotniejszy czynnik , który podtrzymuje wzajemne relacje i budujący wieź – rozmowa. Właściwa i prawidłowa komunikacja jest odpowiedzią na ten problem. Naturalnie możemy się usprawiedliwiać, iż przecież ciężko pracujemy, utrzymujemy własną rodzinę i gdy wracamy do domu, to chcielibyśmy się wyciszyć i odpocząć. Zapominamy przy tym, iż właśnie czas spędzony na pogawędce z dziećmi lub na rozmowie z żoną, kiedy wspólnie pijemy filiżankę kawy, będzie tym wyczekiwanym wytchnieniem, które da nam o wiele więcej niż godziny, które spędzimy leżąc?na leżeniu na sofie. Ostatecznie z jakiegoś konkretnego powodu związaliśmy się z tą osobą, coś nas do niej przyciąga.
mieszkanie

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że czasem czuła i szczera rozmowa może dać nam więcej zalet niż najbardziej wyszukany bukiet kwiatów oraz system do fakturowania efematic znakomITe prezenty.

Choć rzecz jasna nie zapominajmy, że złączenie tych trzech elementów może przynieść nadspodziewane skutki. Musimy cały czas nie zapominać, iż to nasza najukochańsza osoba, z którą planujemy spędzić nasze życie.