Każdy wie, że sport polepsza formę, bardzo dobrze wpływa na zdrowie, nastrój i umożliwia radować się smukłą figurą.
Jeżeli ktokolwiek chce żyć zdrowo, może odnaleźć sport dla siebie, nie powstrzymując się panującą porą roku.

systematyczne uprawianie sportu redukuje ciśnienie tętnicze i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Obniża się stopień cholesterolu i trójglicerydów, zmniejszając prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu. Uprawianie sportu zmniejsza poziom stresu, co w obecnych, niespokojnych czasach jest bardzo korzystne. Oprócz tego, jak dowodzą badania, osoby, które są aktywne fizycznie częściej i chętnie odpowiednio się żywią, rezygnują z nałogów, wiodą bardziej regularny tryb życia. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na pozytywne zmiany w pozostałych obrębach swojego funkcjonowania.
tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/
Dużo ludzi jako ulubiony sport wybrało bieganie. Wydarzenia sportowe związane z bieganiem stały się nieodłączną częścią wydarzeń wielu miast. Tak samo wiele osób wybiera jazdę rowerem. Przyczyniły się do tego także punkty wypożyczania rowerów w wielu miastach. Także stadion jest w stanie stać zalążkiem przygody ze sportem. Na wielu boiskach lekkoatletycznych na obszarze całego kraju, pod okiem profesjonalistów, w soboty, lub poniedziałki odbywają się bezpłatne ćwiczenia.

Wiele przedsięwzięć biegowych prowadzi jednocześnie akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia, bądź zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wskazane jest więc uprawiać sport, albowiem pomagamy przede wszystkim sobie, a przy sposobności wspieramy tych najbardziej potrzebujących.