Czemu należy powierzyć prowadzenie rachunkowości biuru rachunkowemu?

Możesz rzecz jasna samemu prowadzić księgowość swojej firmy. W troszeczkę większych podmiotach częstokroć sensowne jest zaangażowanie księgowej .
Jednak prowadzenie rachunkowości przez zewnętrzne biuro rachunkowe ma kilka co najmniej atutów.

Księgowy – pracobiorca zawsze może się nam pochorować.

Ciekawi Cię ta kwestia? Kliknij ten link i zobacz, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści (https://www.workservice.pl/praca/kontroler-jakosci/radom/) swojego artykułu!

Może też odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” księgowością.

Biuro rachunkowe natomiast (pomijając te malutkie) nie ma raczej podobnych przestojów jak też (w teorii) zawsze w dni robocze musi przyjąć nas. Tematy pracownicze, urlopy oraz choroby księgowego nas wtenczas nie obchodzą, jako że posiadamy umowę z firmą, w jakiej zawsze powinna się znaleźć osoba kompetentna świadcząca nam usługi księgowe.

Reklama

Autor: Kyuyoung Do
Źródło: http://www.flickr.com
prezent

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka dowodzi, iż na ogół taniej jest nawiązać umowę z biurem księgowym aniżeli zatrudnić na umowę o pracę księgowego. Prócz zwyczajnych kosztów pracowniczych odpadną nam również np. koszty literatury podatkowo-finansowej, instruktaży itp.. Rzecz jasna trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że zatrudnienie księgowej w przedsiębiorstwie wiąże się też z niezbędnością wyekwipowania tego stanowiska pracy w rynsztunek komputerowy jak też oprogramowanie. Dla profesjonalnej księgowej OCR faktury nie są żadną enigmą. Oprócz prowadzenia księgowości wymagamy czasem innych usług z zakresu księgowości, bądź podatków.

W takich spółkach co jakiś czas trzeba znaleźć biegłego inspektora do zbadania protokołu finansowego, czasem trzeba uzyskać prawną opinię, interpretację podatkową, czy też zmierzyć się z kontrolą podatkową, czy też skarbową.