Jeśli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto z takiej skorzystać.

Tego typu opcja istnieje choćby w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznego zeznania podatkowego
Wszyscy, którzy pracują bądź otrzymują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, powinni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.

Warto zaznaczyć, że jest to obowiązkowe, ale z drugiej strony to także możliwość wsparcia rozmaitych organizacji prospołecznych, jeśli skorzystamy z możliwości przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych może nam się wydawać mało istotne, jednak dla samych organizacji w rzeczywistości, jest to rzeczywiście dość duże wsparcie. Rzecz jasna to podatnicy podejmują decyzję, którą organizację chcą wspomóc.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://houseofskills.pl/pl/49,strategie.html) analogiczne posty. Tam też zobaczysz coś emocjonującego, gdyż przedstawia ona zbliżoną problematykę.

Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc przykładowo 0000270809 jeśli chcemy wesprzeć fundację wspierającą osoby niepełnosprawne. Na wpisanie takiej informacji jest rzecz jasna wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przekazania 1% wartości podatku trzeba pamiętać, że rzecz jasna nie jest to krok obowiązkowy, jak również, że 1% to wartość maksymalna, którą można przekazać rozliczając pit. Jeżeli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto z niej skorzystać.

Zastanówmy się czy nie znamy jakiejś organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu zastanówmy się, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć.

Zobacz bez wahania ten świeży tekst (https://www.aaakalendarze.pl/artykuly-szkolne_c859.html) – on na pewno też Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu informacje na temat opisywanej tematyki.

Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i propagująca sport, czy edukację.