Agencji interaktywnych w naszej ojczyźnie nie brak. Wprost na odwrót, z każdym rokiem ich ilość zwiększa się oraz nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał zmienić się w najbliższym czasie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, czym de facto tego typu firma się trudni. Poniższy artykuł zadedykujemy właśnie rozproszeniu wszelakich wątpliwości, jakie w tym zakresie się nasuwają. Agencja interaktywna Łódź trudni się przede wszystkim tworzeniem stron internetowych a także sklepów internetowych. Aczkolwiek musimy przyznać, że wiele z nich oferuje swoim klientom ponadplanowe usługi, jak choćby te z zakresu kampanii PPC.
Lekarz endokrynolog

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, współcześnie strona internetowa to nie prosty szablon w HTML-u, ale czasami bardzo złożona struktura, jaka aby działać poprawnie, potrzebuje perfekcyjnej znajomości współczesnych technologii przez mającego ją stworzyć programistę. Z tego powodu agencje interaktywne muszą bezustannie rozbudowywać swoje „zaplecze IT”, dlatego że jedynie w ten sposób będą w stanie dostarczyć produkt, mający możliwość wyjść zwycięsko z rywalizacji. Nie są więc to dzisiaj raczej niewielkie firmy, których cały zespół mieści się na jednej kanapie. Strona www musi dobrze wyglądać, a więc każda ceniąca się agencja interaktywna posiada w swym teamie co najmniej jednego grafika. Kilka lat wstecz mogła to być osoba, która w jakiś sposób radziła sobie z Photoshopem oraz niekoniecznie posiadająca wybitny zmysł artystyczny. Współcześnie raczej tego typu „designerów” odnajdziemy jedynie w niedużych agencjach na prowincji.

Rzecz jasna, najczęściej agencje interaktywne oferują mnóstwo ponadprogramowych usług , jednak to strony www, sklepy internetowe oraz grafika to clou ich działań.