Jeśli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto z takiej skorzystać.

Tego typu opcja istnieje choćby w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznego zeznania podatkowego
Wszyscy, którzy pracują bądź otrzymują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, powinni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.

Warto zaznaczyć, że jest to obowiązkowe, ale z drugiej strony to także możliwość wsparcia rozmaitych organizacji prospołecznych, jeśli skorzystamy z możliwości przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych może nam się wydawać mało istotne, jednak dla samych organizacji w rzeczywistości, jest to rzeczywiście dość duże wsparcie. Rzecz jasna to podatnicy podejmują decyzję, którą organizację chcą wspomóc.

Odwiedź adres tego serwisu – właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowe informacje na interesujący Cię temat. Kliknij w podany link – nie zwlekaj!

Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc przykładowo 0000270809 jeśli chcemy wesprzeć fundację wspierającą osoby niepełnosprawne. Na wpisanie takiej informacji jest rzecz jasna wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przekazania 1% wartości podatku trzeba pamiętać, że rzecz jasna nie jest to krok obowiązkowy, jak również, że 1% to wartość maksymalna, którą można przekazać rozliczając pit. Jeżeli mamy możliwość zrobienia dobrego uczynku, warto z niej skorzystać.

Zastanówmy się czy nie znamy jakiejś organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu zastanówmy się, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć. Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i propagująca sport, czy edukację.