Jakim sposobem odebrać podatek dochodowy z Niemiec?

Jeżeli pracowaliśmy bądź planujemy pracować legalnie w Niemczech, powinniśmy zaznajomić się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego w tamtym miejscu podatku. Można próbować odebrać pieniądze samodzielnie bądź zwrócić się o wsparcie do profesjonalnej firmy.

Dużo bardzo fundamentalnych informacji związanych ze złożeniem podatku można bez kłopotu odnaleźć w internecie. Kluczowym dokumentem (odpowiednikiem polskiego PIT-11), na bazie jakiego wykonuje się rozliczenie, jest tzw. Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie wymienionego zaświadczenia to zadanie każdego pracodawcy.

Będziemy wdzięczni za wszystkie komentarze z witryny. Są one dla nas istotne, gdyż informują, czy nasze teksty trafiają do Was i jak są postrzegane.

Odstępstwem są chlebodawcy zatrudniający pracowników, których podatek dochodowy odprowadzany jest ryczałtowo. W takowym przypadku pracodawcy nie mogą wystawiać niniejszego dokumentu. Jest niezmiernie istotne, aby przed niemieckim urzędem skarbowym przedstawić wszystkie osiągnięte przychody i wszystkie uzyskane świadczenia. Jeśli na przykład w jakimś czasie byliśmy bezrobotni oraz pobieraliśmy zapomogę dla bezrobotnych, nie zapominajmy tego również uwzględnić w naszym zeznaniu. Pamiętajmy, że jeżeli mieliśmy jakieś przerwy w czasie roku podatkowego, których nie wykazaliśmy w naszym zeznaniu, urząd na pewno zapyta, co działo się w nie wymienionym okresie oraz jakie dochody pobieraliśmy. Co istotne, jeśli mieliśmy na przykład dochody w naszej ojczyźnie bądź w innym państwie, także trzeba je wykazać.

konferencja

Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/
Skąd się wziął zwrot podatku z Niemiec. Niemieckie prawo skarbowe daje swoim Podatnikom dużo możliwości odpisów. Wysoka jest także suma wolna od podatku.

Jeśli za granicą wykonuje pracę osoba zamężna, której współmałżonek nie ma dochodów, często decydują się na rozliczenie wspólne. Jest to realne nawet wówczas, jeżeli rzeczony współmałżonek nigdy nie przebywali oraz nie pracowali w Niemczech.