Kto musi uiszczać ZUS składki oraz jak duże w obecnych dniach są ich wielkości?

Każdy dba o to, aby mieć pieniądze na bieżące funkcjonowanie oraz na swe radości. Wszyscy, którzy chociaż troszkę orientują się w interesach wiedzą, iż aby prowadzić firmę, należy płacić pewne należności.

ERP
Laptop, biurowiec

Autor: Maxime Guilbot
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Przyjrzyjmy się takiemu zagadnieniu.
Wszyscy szefowie działalności gospodarczej są zobowiązani do płacenia ZUS składki za siebie, a jeśli zatrudnia kadrowiczów, to również za nich. Przymus płacenia ZUS składki powstaje już w dniu napoczęcia wykonywania czynności. Gdy aktywność została przerwana, wtenczas przymus opłacania ZUS (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dowod-osobisty-dla-dziecka-zamiast-paszportu) składki także zostaje przerwany. Od momentu rozpoczęcia wykonywania działalności, do dnia zaprzestania jej robienia, biznesmen musi odprowadzać ZUS składki. A jakie to ZUS składki? Więc, koniecznie każdy biznesmen podlega ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu, w razie wypadku i zdrowotnemu.
Istnieją ponadto odmienne ZUS składki, ale one nie są wymagane. To ubezpieczenie chorobowe. Persona, która indywidualnie przewodzi działalność gospodarczą ZUS składki wykazuje w comiesięcznej proklamacji rozliczeniowej, którą jest ZUS DRA. Gdy nie zatrudniamy jakichkolwiek kadrowiczów, wtenczas ZUS składki powinniśmy płacić do 10 dnia każdego miesiąca. Jeżeli natomiast posiadamy swych kadrowiczów, za jakich opłacamy składki ZUS, wtenczas powinniśmy je opłacić do 15 dnia każdego miesiąca.

Kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze swoją spółką, mógłby liczyć na preferencyjne ZUS składki. Z tego typu ulgi na ZUS składki możemy skorzystać poprzez 24 miesiące. Takiego okresu nie wydłuża zawieszenie działalności.