2018 rok będzie pozytywny dla pracobiorców – ilość ofert pracy będzie powiększać się, szczególnie w handlu, obsłudze klienta oraz finansach. W pewnych sektorach, jak IT, wyraźnie zaczyna brakować wykwalifikowanego personelu.

w minionym kwartale roku najwięcej propozycji zatrudnienia pojawiło się w branżach IT, rachunkowości jak też bankowości. Nie brakuje także ofert typu production manager. Jednakże ich przewaga zmniejsza się. Zapotrzebowanie na pracobiorców wyraźnie obniża sektor bankowy. Analogiczny ubytek pojawił się w administracji oraz w ofertach dla kadry zarządzającej. Branże, które w 2018 roku angażować będą najwięcej pracobiorców, to handel, obsługa klienta albo finanse.

Podnoszona tutaj kwestia jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu obsługa księgowa warszawa, który opisuje zbliżone zagadnienia.

Tutaj zbyt wiele się nie zmieni. Zaobserwowano podwyższenie liczby ofert pracy w hotelarstwie i turystyce, budownictwie i opiece zdrowotnej. To sektory, jakie dotychczas rekrutowały niewiele, a teraz zaczynają intensyfikować zapotrzebowanie na pracobiorców, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki.

laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większy popyt na pracobiorców wymusi zmianę sposobu pozyskiwania ich. Chlebodawcy, acz najczęściej szukają kadr przez sieć, coraz chętniej stawiają na referencyjne programy. To system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego chlebodawcy wypłacają uposażenie PRacownikom, jacy polecą do pracy swego znajomego i ów znajomy zostanie zatrudniony.

Prognozowany niedobór pracobiorców w coraz to większej liczbie specjalizacji w 2018 roku owocować będzie ogromniejszym wysiłkiem ze strony pracodawców skierowanym na zdobycie kompetentnych specjalistów. Nie będzie wystarczyło zaoferować świetną pracę oraz płacę, firmy musiały będą postarać się bardziej.