Komu przysługują pieniążki unijne na założenie firmy?

O pieniądze na otwarcie firmy pochodzące ze specjalnych funduszy UE mogą się ubiegać osoby fizyczne chcące otworzyć własną działalność gospodarczą. Warunkiem jest tutaj też osiągnięcie pełnoletności.
Należy zaznaczyć, że pomoc w tym zakresie przysługuje też rolnikom, emerytom, a także pełnoletnim uczniom szkół średnich.

fundusz

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Przewidziano w owym zakresie również specjalne ułatwienia między innymi dla osób bezrobotnych, nie w pełni sprawnych, kobiet próbujących wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, młodych ludzi do dwudziestego piątego roku życia, ludzi po 45 roku życia, a także osób zamieszkujących obszary wiejskie. Poza wspomnianym wyżej warunkiem osiągnięcia pełnoletności, jednostka która stara się o fundusze unijne na założenie przedsiębiorstwa nie może przez okres jednego roku, poprzedzających złożenie takowego wniosku, prowadzić własnej działalności gospodarczej.

Chcesz wysondować więcej na ten ciekawy temat? Zapraszamy w takim razie na naszą nową stronę – można zobaczyć tu (https://www.platek-wspolnicy.pl/) link i należy w niego kliknąć.

Poza tym niezbędny jest przede wszystkim udział w stosownym szkoleniu, m.in. z zakresu przedsiębiorczości oraz marketingu. Żeby dostać się na tego typu kurs należy rzecz jasna wpierw odszukać jego organizatora. W poszukiwaniach informacji o opcji dofinansowania na uruchomienie firmy i odpowiednich szkoleniach musimy zgłosić się do Urzędu Marszałkowskiego. Rekrutacja jest podzielona na dwa podstawowe kroki. W pierwszym należy wypełnić jak też przekazać odpowiedni zgłoszeniowy formularz jak też w przypadku potrzeby dostarczyć wymagane zaświadczenia. W drugim z kolei musimy przejść jeszcze kwalifikacyjną rozmowę.

Jeżeli przejdziemy bezproblemowo obydwa kroki, to w następnej kolejności organizator szkolenia podpisuje z kandydatem umowę o udzielenie pomocy szkoleniowo – konsultacyjnej.