Jakie wymogi stawiane są kandydatom na stanowisko fachowca ds. zakupów?

Na tym stanowisku mogłaby pracować niejedna gospodyni, ponieważ mnóstwo mężczyzn uważa, że każda pani bardzo lubi chodzić na zakupy. Jednak w zawodzie, o którym będzie mowa w niniejszym tekście, wcale nie chodzi o zwykłe „wycieczki” do hipermarketu.
Kompetentny specjalista ds.

VAT
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

specjalista ds. zakupów

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou
zakupów jest zatrudniany w wielkich firmach, w których powinien m.in. starać się o nowe propozycje, wykonywać wyboru dystrybutorów, składać zlecenia i monitorować ich bezproblemowej realizacji.szczegóły w treści eena.plPonadto w zakres obowiązków zalicza się budowanie długofalowych relacji z dostawcami, optymalizacja procesu zakupowego czy też współpracowanie z pozostałymi działami spółki, (jakość czy też zarządzanie projektami). Od rekrutów na wyżej wymienione stanowisko wymagane jest posiadanie wykształcenia wyższego, komunikatywnej znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodne komunikowanie się z kontrahentami, umiejętności działania w znacznym zespole i naturalnie znajomości obsługi komputera na szczeblu pozwalającym na biegłą obsługę aplikacji biurowych. W ramach swych obowiązków, taki specjalista musi wykonywać raporty, które posiadają przeróżne tabele czy wykresy.
Ponadto prawidłowo mogłoby być, żeby kandydat na to miejsce miał już jakieś doświadczenie na podobnym stanowisku, miał znajomość tak zwanego systemu SAP oraz aby jego wykształcenie było o profilu związanym z techniką albo ekonomicznym.

Osoba zatrudniona jako specjalista ds. zakupów mogłaby w zamian mieć nadzieję na wysoką pensję, umowę o pracę, pakiet medyczny czy kartę multi-sport i możliwość rozwoju zawodowego.