W której branży będzie najwięcej ofert pracy?

2018 rok będzie pozytywny dla pracobiorców – ilość ofert pracy będzie powiększać się, szczególnie w handlu, obsłudze klienta oraz finansach. W pewnych sektorach, jak IT, wyraźnie zaczyna brakować wykwalifikowanego personelu.

w minionym kwartale roku najwięcej propozycji zatrudnienia pojawiło się w branżach IT, rachunkowości jak też bankowości. Nie brakuje także ofert typu production manager. Jednakże ich przewaga zmniejsza się. Zapotrzebowanie na pracobiorców wyraźnie obniża sektor bankowy. Analogiczny ubytek pojawił się w administracji oraz w ofertach dla kadry zarządzającej. Branże, które w 2018 roku angażować będą najwięcej pracobiorców, to handel, obsługa klienta albo finanse. Tutaj zbyt wiele się nie zmieni. Zaobserwowano podwyższenie liczby ofert pracy w hotelarstwie i turystyce, budownictwie i opiece zdrowotnej.

Podobał Ci się ten post? Jeżeli tak, poczytaj użyteczne informacje, które z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (https://ksiegowosc-kruger.pl/uproszczona-ksiegowosc.php).

To sektory, jakie dotychczas rekrutowały niewiele, a teraz zaczynają intensyfikować zapotrzebowanie na pracobiorców, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki.

laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większy popyt na pracobiorców wymusi zmianę sposobu pozyskiwania ich. Chlebodawcy, acz najczęściej szukają kadr przez sieć, coraz chętniej stawiają na referencyjne programy. To system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego chlebodawcy wypłacają uposażenie PRacownikom, jacy polecą do pracy swego znajomego i ów znajomy zostanie zatrudniony.

Prognozowany niedobór pracobiorców w coraz to większej liczbie specjalizacji w 2018 roku owocować będzie ogromniejszym wysiłkiem ze strony pracodawców skierowanym na zdobycie kompetentnych specjalistów. Nie będzie wystarczyło zaoferować świetną pracę oraz płacę, firmy musiały będą postarać się bardziej.