W jaki sposób wiele spółek troszczy się o wysoką jakość oferowanych produktów i świadczeń?

Dbałość o najwyższą jakość oferowanych przedmiotów to w wypadku wielu firm nie tylko slogan promocyjny. Zatrudniają one na odpowiednim etacie osobę, która w granicach swych obowiązków między innymi odpowiada za zapewnianie odpowiednich standardów jakości danego produktu.

firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Do innych obowiązków osoby, jaka pracuje na stanowisku inżynier jakości należą także tworzenie oraz nadzór nad przestrzeganiem systemów czy też technik, kontrolowanie jakości elementów procesu wyrobu i gotowych produktów. Ponadto osoba, która zarabia na tym etacie jest odpowiedzialna za analizę komplikacji jakościowych oraz wdrażanie przedsięwzięć korygujących, a także analiza finansów oraz weryfikacja zażaleń klienta, prowadzenie działań poprawiających i związanych z zapobieganiem występowania problemów, bieżący kontakt z nabywcami odnośnie spraw dotyczących jakości. Poza tym przygotowuje różnych członków personelu z zakresu cech jakości czy też reprezentuje dział jakości przed audytorami oraz klientami firmy.
inżynier jakości

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba, jaka pracuje (zobacz praca przy komputerze) na opisywanym etacie musi posiadać wykształcenie wyższe technologiczne. Dobrze odbieranym przez pracodawcę byłby fakt posiadania doświadczenia w działaniu na zbliżonym etacie czy też znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną wymianę zdań. Osoba na nim pracująca, może działać np. w fabryce samochodów, sprzętu budowlanego czy telefonów komórkowych.

Jest to stanowisko, jakie pozwala na późniejszy rozwój przykładowo poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Pracodawca zapewnia oczywiście atrakcyjny pakiet socjalny oraz służbowy laptop.