W obecnych czasach coraz większa liczba Polaków jest zaliczana do dobrze zarabiającej klasy średniej, która może sobie pozwolić na nietypowe oszczędzanie

Jeszcze kilkanaście lat temu, po upadku komunizm,u, spory odsetek Polaków ledwo wiązała koniec z końcem. Były to ciężkie lata. Jednak dziś, kiedy sytuacja jest lepsza i spora ilość rodaków posiada świetną pracę, przyszedł w reszcie czas na większe wydawanie pieniędzy (co wspomaga gospodarkę), ale również na mądre oszczędzanie.
Nadal spory procent Polaków ma pieniądze na lokatach w banku.

problemy

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Problem jest w tym, że nie zawsze się to opłaca, gdyż inflacja zjada sporą część namnożonych procentów. Wobec tego coraz chętniej ludzie interesują się funduszami inwestycyjnymi i obligacjami.

Przejrzyj następny interesujący wpis, aby wysondować sporo niuansów na fascynujący Cię temat. Zachęcamy i życzymy przyjemnej lektury!

Fundusze inwestycyjne otwarte wydają się być na obecny moment najmodniejszą formą inwestycji własnych pieniędzy w naszym kraju. Wydaje się to być w miarę bezpieczny sposób na to, by pomnażać swoje pieniądze. Otwarty oznacza po prostu tyle, że niejeden może do niego przystąpić (normalny Kowalski czy spółka), czyli w każdym momencie może środki włożyć, ale też wycofać. Dlatego portfel inwestycyjny funduszu bywa przeliczany i podawany do wiadomości każdego dnia. Osoby, które zainwestowały w dany fundusz własne pieniądze, pragną wiedzieć, jakie przynosi on zyski.

Zobacz ten ciekawy artykuł a jeżeli interesuje Cię więcej informacji na ten temat to odkryj więcej tu – odnajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Funkcjonowanie funduszy jest zgodne z prawodawstwem UE, zatem środki mają prawo być inwestowane na terytorium całej Wspólnoty.

Fundusze inwestycyjne otwarte powstrzymują zamrożenie nazbyt dużych kwot na dłuższy okres, gdyż udziałowcy mają możliwość każdego dnia wycofać swoje środki.