Co to jest likwidacja stanowiska pracy oraz jakie prawa posiada osoba z niego odwołana?

Jeżeli jesteś personą, która straciła pracę, przekonaj się, dlaczego to się wydarzyło. Może efekty Twojej działalności okazały się być złe dla prezesa, a być może motywem jej utraty okazała się być jego likwidacja.

Taka okoliczność ma nierzadko miejsce w związku ze odmianą organizacyjną firmy, ta natomiast na ogół jest wywołana trudną sytuacją na rynku.
Jeżeli tak akurat było w Twym razie, to należałoby rozumieć, iż w niektórych przypadkach przysługują Ci niektóre uprawnienia. Które? Jest to zależne od faktu, czy też likwidacja stanowiska pracy nie wywołała powstania odmiennego stanowiska, posiadającego takie same obowiązki biznesowe oraz kompetencje.

Podnoszona tutaj tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu program czyszczący komputer, który proponuje podobne tematy.

Jeżeli tak się wydarzyło, posiadamy do czynienia z tak zwaną pozorną kasacją stanowiska. W praktyce znaczy to, że zatrudniony może pozwać swojego ex pracodawcę o nieuprawnione wypowiedzenie. Jeżeli została ona ustalona na czas określony, były zatrudniony może domagać się odszkodowania.

autoklawy

Autor: Veganbaking.net
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast umowa o posadę była zawarta na czas nieokreślony oraz uległa już rozwiązaniu, wtedy Sąd posiada prawo orzec o bezskuteczności faktu rozwiązania umowy lub o potrzebie wypłacenia rekompensaty.

Należałoby również wspomnieć, że pozorna likwidacja stanowiska pracy to także oddanie obowiązków zdymisjonowanej z pracy persony pozostałym ludziom zatrudnionym w spółce.

Intrygujący tekst? Bardzo nam przyjemnie. Od razu gorąco zapraszamy na (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-katowice) naszą nową witrynę, na której znajdziesz masę podobnych opisów.

Należałoby więc znać swoje prawa, gdyż były one wytworzone również dla zabezpieczenia ludzi poszkodowanych.