W obecnych czasach praca jest bardzo ważnym aspektem, dlatego powinniśmy ją bardzo doceniać

Każdy pragnie pracować. Zwłaszcza ludzie młodzi i po studiach nie mają ochoty być finansowym balastem dla rodziców czy państwa.
Młodzi zwykle mają duże marzenia.

korporacja

Autor: skha818
Źródło: http://www.flickr.com
Chcą mieć dom i rodzinę. Z tego powodu potrzebują pracy. Ważne, by szukać zajęcia, które spełniałoby nasze oczekiwania finansowe i rozwijało nasze kwalifikacje. Jednak w obecnej rzeczywistości ciężko jest znaleźć świetną pierwszą pracę, gdyż nie posiadamy praktyki. Dlatego najczęściej przyjmujemy to, co przynosi nam los z nadzieją, że później będziemy w stanie zmienić pracę na lepszą. Pierwsza praca to z reguły praca na pewien okres. Tego typu umowy mamy możliwość z jednym szefem podpisywać maksymalnie 3 razy (razem trzy lata). Zatem czwarta umowa będzie już z automatu umową na czas nieokreślony. Co jednak możemy zrobić, jeśli znajdziemy korzystniejszą pracę i chcemy zakończyć współpracę z dotychczasowym pracodawcą? Wypowiedzenie umowy na czas określony nie jest zbyt trudne. Może tego dokonać zarówno pracownik jak i zatrudniający. Musimy tylko dochować ustalonego przepisami okresu wypowiedzenia. Co najistotniejsze – wypowiedzenie (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-akta-osobowe-pracownika) umowy na czas określony może mieć miejsce bez podania przyczyny zerwania współpracy. Ważne jest również to, że szef nie ma prawa zwolnić etatowca, który jest na zwolnieniu lekarskim, urlopie lub urlopie macierzyńskim.

Także kobiety ciężarne bywają w tej strefie zabezpieczane i nie można im dać wypowiedzenia. Jeżeli miało miejsce tego typu zwolnienie, to pracownica będzie przywrócona do swoich zadań.