Najważniejsze reklamowe nośniki, czemu panele LED cieszą się taką popularnością.

Rynek zewnętrznej reklamy także w ostatnich latach zaczął korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Do niedawna jeszcze wykorzystywano na nim przede wszystkim najróżniejsze reklamowe tablice, bilboardy i plakaty. Każdy z tych nośników miał inne wykorzystanie, w zależności od rodzaju reklamy i charakteru prowadzonej kampanii firmy reklamowe proponowały inne rozwiązania.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak zasadniczym minusem statycznych nośników było i w dalszym ciągu jest to, że wszelakie zmiany wyświetlanej reklamy wiążą się z koniecznością przyklejenia jej przez kogoś. Będzie to wymagało nie tylko pracy ludzi i konieczności czasami dalekich dojazdów, ale też znacznie zmniejsza elastyczność. Z tego też powodu najczęściej tablice reklamowe łódź albo bilboardy używane są jednak przy nieco dłuższych kampaniach, ponieważ krótkie zwyczajnie się nie opłacają i wymagają dużej ilości pracy. Reklama, którą zamawia klient naklejana jest na parę tygodni albo nawet miesięcy, i w takiej też postawi będzie czekać na zakończenie emisji – jak działa reklama świetlna łódź.

Wejście do sprzedaży pierwszych paneli LED spowodowało małą rewolucję na rynku reklamowym. Nośnik ten będzie bowiem dawał bardzo duże na różnych płaszczyznach i jest zupełnie zrozumiałe, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze reklama (sprawdź tutaj) świetlna łódź oparta na panelach ledowych jest ogromnie elastyczna. Emitowanym obrazem steruje komputer, więc nie ma żadnych problemów, żeby nawet co parę sekund zmieniać reklamę. Odpada konieczność przyklejania coraz to nowych plakatów, wszystko będzie się sprowadzało do odpowiedniego ustawienia parametrów emitowania.

wykorzystanie telebimu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym plusem ledowych paneli będzie ich bardzo duża elastyczność. Wykonane są one z niedużych modułów, jakie można łączyć ze sobą w jedną większą całość. Przez to nie tylko można łatwo otrzymać wymagany rozmiar, ale też w razie potrzeby łatwo wszystko rozłożyć i przewieźć w inne miejsce. To akurat często jest wykorzystywane przy różnego rodzaju sportowych i kulturalnych imprezach, gdzie ogromne telebimy są bardzo ważnym elementem całego wyposażenia.