Sposób postrzegania firmy w on-line ma ogromne znaczenie

Powolutku i w naszym kraju gruntuje się coraz silniej prawidłowe przekonanie, że wizerunek jest tak samo ważny, jak inne działania. I to jednocześnie w wymiarze osobowym, jak i grupowym, czyli istotny wizerunek nas jako osoby, która chce się wypromować, jak i całej firmy, która pragnie być postrzegana jako zaufany i poważny partner. Dawne przypadkowe nazwy („zamerykanizowane”) albo od nazwiska właściciela odchodzą w niepamięć. Identycznie logo, zupełnie przypadkowe, bez przekazu i głębi. W dzisiejszych czasach najistotniejszy wizerunek na miarę XXI wieku.

internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com
Od dawna to wiedza powszechna w państwach rozwiniętych. Polska przez lata nie miała wolnego rynku, rozwijał się za to socjalizm, który wykluczał jakikolwiek marketing. Zamiast tego była propaganda, czyli ogłupianie społeczeństwa tymi samymi powtarzanymi w kółko frazesami. Firmy państwowe wobec tego nie musiały się bać konkurencji, więc nie zabiegały o jakiś tam wizerunek. W latach 90. wszystko się zmieniło, a że wszystko wydarzyło się tak szybko, to te nasze polskie przemiany pozostawiły dużo złego. Nazwy, jakie naśladowały angielskie wyrazy czy dziwne połączenia imion czy nazwisk właścicieli, nie zachęcają do skorzystania z oferty takiej firmy.

Te zaszłości powoli odchodzą w niepamięć, a każda nowa firma wie, że jeśli pragnie zaistnieć na rynku to wymaganym działaniem jest jej skuteczna wizerunkowa promocja. Wiadomo także, iż strona internetowa to w dzisiejszych czasach coś koniecznego, bez czego ciężko dobrze funkcjonować. Tak samo dobra promocja takiej właśnie witryny, czym wyżej w wyszukiwarce internetowej, tym korzystniejsza jej pozycja i wizerunek pośród kontrahentów. Jakoś tak już jest, że skoro widzimy sklep w centrum miasta wstępujemy do niego częściej i chętniej niż do tego odległego, gdzieś z boku. Podobnie jest z miejscem w

internet

Autor: Duncan Hull
Źródło: http://www.flickr.com

wyszukiwarcewyszukiwarce internetowej. Czym wyżej, tym bardziej godny zaufania.

Jednocześnie poza tymi nowatorskimi sposobami promocji nie zapominajmy o tradycyjnych rozwiązaniach: ulotki, wizytówki, foldery lub teczki ofertowe (zobacz), to ciągle narzędzia, które działają, one też są konieczne, żeby konkretna firma była postrzegana jako solidna i godna zaufania. Sukcesem jest właśnie połączenie (zobacz konsolidacja kredytu) tych dwóch światów: offline i online. Nie da się działać tylko na jednej płaszczyźnie, ponieważ to niestety nie wróży nic dobrego. Tylko bycie na tych dwóch frontach, w świecie off i on, przynosi korzystne wyniki biznesowe i wizerunkowe. Miejmy to na uwadze, nie lekceważmy żadnego kanału interakcji z naszymi kontrahentami.

Może Cię zainteresować: