W jaki sposób efektywnie szukać obecnie zatrudnienia?

Pomimo tego, iż bezrobocie stale spada, nadal wiele osób ma niemałe trudności z odszukaniem stałej. Dużo osób nawet jeżeli pracuje to w oparciu o umowę śmieciową, która nie jest zbyt pożądana. W jaki sposób efektywnie poszukiwać pracy i co uczynić, aby powiększyć swe szanse na etat?

praca przy komputerze

Źródło: pixabay

Pierwszym krokiem winno być bezsprzecznie dokładne rozpoznanie sytuacji, zweryfikowanie swego wykształcenia, doświadczenia i własnych umiejętności. Stawiając się w roli przedsiębiorcy, oceńmy W obiektywny sposób swoją atrakcyjność i pomyślmy, co stanowi nasze najsłabsze strony. Możemy także przejrzeć propozycje pracy, które nas interesują – przykładowo te z kategorii tester oprogramowania Wrocław i porównać swe kompetencje z wymaganiami przedsiębiorców. Przez to się zorientujemy, jakie kursy powinniśmy odbyć, jakie kwalifikacje zdobyć albo jakiego języka się nauczyć. Chęć rozwoju jest naprawdę promowane przez rekruterów, dlatego powinniśmy korzystać z przeróżnych możliwości – tak tych płatnych jak i bezpłatnych. Gdy już popracujemy nad swoją atrakcyjnością w oczach pracodawcy i poprawimy trochę nasze CV, bez wątpienia dostrzeżemy większą liczbę odpowiedzi na nasze aplikacje. Szukając zatrudnienia warto o tym fakcie powiadomić bliskich, bo często wiedzą oni o odbywających się rekrutacjach lub mogą nas polecić swojemu pracodawcy.

praca w biurze

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT ‚The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukiwania najlepiej realizować w Internecie, ponieważ głównie tu publikowane są nowe propozycje. Wielu największych pracodawców posiada też dedykowane serwisy rekrutacyjne, w jakich należy się zarejestrować. Przeanalizować powinniśmy w dodatku serwisy ogłoszeniowe, oferty udostępnione w urzędach pracy, a także w biurach karier. Dziś niemałą popularnością pochwalić się mogą też agencje zatrudnienia, więc i ten sposób ubiegania się o pracę weźmy pod rozwagę. Żeby dać się odszukać pracodawcy, dobrze jest też utworzyć własny profil zawodowy w kilku dużych serwisach dla zawodowców.