Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla regionu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele przedsiębiorstw, poziom bezrobocia może być niepokojący. Powiatowy Urząd Pracy aranżuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało ubiegłego roku blisko 800 osób. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Poza kursami, cenioną formą na zdobycie praktyki, zwłaszcza dla ludzi młodych, nieposiadających doświadczenia w zawodzie są staże. Jest to forma, która opiera się na nabywaniu umiejętności praktycznych, lecz bez zobowiązań z pracodawcą. Podczas podejmowania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych.

Urząd Pracy oferuje również środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób utrzyma się przez ustalony termin na rynku – jest nadzieja, że będą się rozbudowywać i angażować kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody poszukiwane są na terenie Wejherowa? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub zobaczyć oferty pracy w sieci. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a zobaczymy odpowiednie oferty.
Autor

Za chwilę nadejdzie rozpoczęcie sezonu, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To ciekawa alternatywa, przede wszystkim dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia. Zaletą prac (zobacz abw) sezonowych jest to, iż pracodawcom nie zależy jedynie na dyplomach, co na naszej aktywności zawodowej i potrzeby rozwoju własnej wiedzy, a dzięki takiemu podejściu powierzone zadania mogą realizować niedoświadczone, jak i te doświadczone osoby.

Pretending to work

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Na skutek swego atrakcyjnego położenia, niedalekiej odległości od morza Wejherowo może czerpać korzyści z turystyki, która zawsze wiąże się ze zwiększoną ilością etatów. Osoby z Wejherowa decydując się na podjęcie pracy w nadmorskich miejscowościach nie są także zobowiązane do przeprowadzki z miejsca które zamieszkują, co należy określić jako korzystną sytuację.
Dowiedz się więcej