Sprawne odzyskanie należności od odbiorców przy jednoczesnym braku przestojów w codziennej działalności przedsiębiorstwa

Obecnie kłopoty z odzyskaniem należności stają się coraz powszechniejsze. Wiele firm w rezultacie zwraca się w kierunku opcji, które są zdolne zagwarantować im nie tylko spłatę, ale przede wszystkim utrzymanie codziennej płynności finansowej.

Wśród coraz częściej wybieranych rozwiązań jest faktoring.
Drukarka laserowa Epson AcuLaser C1700

Autor: Epson
Źródło: Epson
Zalety faktoringu są wielowymiarowe. Sam faktoring opiera się na wykupieniu przez zewnętrzną firmę niespłaconych faktur przy jednoczesnym wypłaceniu firmie uprzednio ustalonego procentu długu. Dzięki temu firma jest w stanie znacznie szybciej uzyskać na powrót swoje środki bez potrzeby angażowania sądu. Zalety faktoringu doceniane są przez ciągle powiększającą się rzeszę postępowo postępujących przedsiębiorców. Różnorodne opóźnienia w spłacie za produkty i usługi są nie do przewidzenia, jednak są one perspektywą, z jaką musi liczyć się dowolna firma. Brak zapłaty za większe zamówienie jest zdolny skutecznie ograniczyć pole działania firmy lub nawet doprowadzić do bankructwa.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie interesujące? To przejrzyj także pokrewne wątki (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zywice/zywice-winyloestrowe/), mające nie mniej wciągające dane na przedstawiany wątek.

Faktoring jest tu dobrym rozwiązaniem na błyskawiczne odzyskanie chociaż części środków – ustalony procent wykupu nie będzie pokrywał całości kosztów, ale może on sięgać wysokich poziomów – nawet 90%.

kontakt
wydajność

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym wariantem faktoringu jest tzw faktoring odwrócony definicja, którego mówi, że zabezpieczeniem jest na przykład polisa ubezpieczeniowa nieruchomości albo ruchomości firmy. W przypadku opcji jak faktoring odwrócony definicja specjalnie nie różni się od definicji standardowego faktoringu. Jednak ten model gwarantuje szybsze uzyskanie z powrotem wymaganej powszedniej płynności finansowej. Na rynku działa wiele firm zajmujących się faktoringiem.

Odszukanie tej z ofertą, która możliwie najpełniej wpasowywać się będzie w potrzeby i możliwości finansowe danej firmy jest sprawdzonym zabezpieczeniem działalności na przyszłość.