Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności

Ktokolwiek, kto planuje zajmować się sprzedażą towarów, lub usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie publikacji przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu medycznego, a nawet prowadzenie stoiska tymczasowego.

W owych wypadkach rejestracja działań to obowiązek. Działalność gospodarczą jest możliwość założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest uciążliwe, jednak powinno się wykonać parę czynności, odwiedzać kilka miejsc i to w należytej kolejności. Zaczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest równocześnie prośbą o nadanie numeru REGON, nadanie, bądź wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, także zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu sygnalizuje się także jakiekolwiek przemiany z zakresu podawanych danych. W blankiecie trzeba przekazać gatunek realizowanej działalności wedle wykazu PDK.
bezpłatny

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com
założenie firmy

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
W blankiecie CEIDG trzeba wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeśli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z jakim biurem rachunkowym będziemy współdziałać, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem nasz wpis uaktualniamy.

Jeżeli realizowana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA.

Chcesz przejrzeć kolejny wpis na ów obszerny temat? Więc wejdź w link tu… (https://platek-wspolnicy.pl/odszkodowania-wroclaw/) i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.