Chcesz zrobić wrażenie fachowca? Zadbaj o parę podstawowych kwestii związanych z wyglądem!

Jeśli prowadzisz działalność polegającą na przykład na świadczeniu pewnych usług innym ludziom, oczywiście dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest pierwsze wrażenie jakie robisz na swoich przyszłych klientach.

Dzisiaj podpowiadamy, jak na pierwszy rzut oka robić wrażenie fachowca, którego niemalże każdy z chęcią zatrudni – wbrew pozorom bynajmniej nie jest to takie trudne!

Wizytówki to podstawa
imprezy

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku takiej pracy jak Twoja, z pewnością musisz zadbać o to, aby dysponować swoimi wizytówkami i praktycznie przy każdej możliwej okazji wręczać je potencjalnym klientom. Oczywiście na początku musisz w to trochę zainwestować, jednakże polecamy zlecenie przygotowania wzoru wizytówek fachowcowi – to bez wątpienia poprawi sprawiane przez Ciebie wrażenie. Wizytówki klasyczne czy bardziej ekstrawaganckie – niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, muszą być zaprojektowane naprawdę profesjonalnie – eleganckie wizytówki klasyczne. Jeżeli w grę wchodzi tego rodzaju wizytówka tłumacz, lektor lub korepetytor (zobacz więcej w serwisie) na pewno powinni je mieć.
Dobry wygląd
Jeżeli chcesz sprawiać wrażenie fachowca, zdecydowanie musisz również tak wyglądać – oferta na Oczywiście sporo zależy od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zawodu, jednakże zwykle zalecamy nie przesadzić z ekstrawaganckim strojem. Jeżeli będziesz wyglądać schludnie, zdecydowanie zaskarbisz sobie sympatię większej ilości klientów niż w wypadku kiedy będziesz mieć na przykład różowe włosy czy tatuaże w widocznych miejscach.

Na dodatek zadbaj również o ogólną prezencję – jeśli nie wiesz, jak panować nad nerwami lub jakich sztuczek perswazyjnych używać, dobrym pomysłem oczywiście będzie zapisanie się na ciekawy kurs.