Wysokość naszych składek do ZUS-u – czyli, wszystko co warto na ten dokładny temacik wiedzieć

ZUS – a więc najzwyczajniej „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – to idealnie znana wszyściutkim instytucja, która ma możliwość chociaż często nie musi nam pomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym tu mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj felietonie zbliżymy Państwu wysokości ich składek i wszystko co dobrze jest na ich temat wiedzieć – wystarczy, iż do końca odczytacie nasz nowy artykuł!
Na samym początku tekściku jesteśmy zmuszeni zaznaczyć, że informacje na temat składek – poza naszym tekstem – odnajdą Państwo również na samej stronie Internetowej ZUS-u oraz wewnątrz innych felietonach tej rzeczy poświęconych. My dzisiejszego dnia zbliżymy tylko dane podstawowe, takie jak: jakie istnieją stopy procentowe składek (chodzi o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dziś od pierwszego nadmienionych punkciku – stópki procentowej.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (http://www.mojekonferencje.pl/wroclaw/hotel-slask), pod jakim znajdziesz niezbędne Ci dane – sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

br>
Jeżeli przedstawiony na tej stronie wpis jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tutaj także inny tego typu tekst!

Stópka procentowa jest rozdzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego – 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego – osiem procent, ubezpieczenie chorobowe – 2,45%, a także na ubezpieczenie typu wypadkowego – które to wynosi od 0,40% aż do 3,60%.

Jeśli chodzi o drugiego punktu, którego to nazwiemy: wysokość składek zus, to jest on zależny od typu składki, a więc: na ubezpieczenia typu społecznego (które to wynosi 812,61 złotówek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, lub Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem wynosi 297,28 złotówek, a Bez 297,28 złotych), oraz ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który wynosi równocześnie z ubezpieczeniem jak i Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotych).