W jaki sposób zjednoczyć zespół albo polepszyć współpracę? Najnowsze propozycje praktycznych warsztatów.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa sugeruje – są zwykle organizowane poza przedsiębiorstwem, najczęściej na łonie natury. Uczestnicy szkolenia przechodzą różne konkurencje sprawnościowe, które aktywizują do stałej współpracy z innymi członkami personelu. Po co się je robi i do kogo są adresowane?

Najczęściej takie szkolenia przygotowywane są dla osób, które przepracowały ze sobą jakiś czas albo dopiero będą stanowić zespół. Podstawowym celem tego typu szkoleń jest integracja pracowników oraz poszerzanie umiejętności pracy w zespole, a także umiejętności szybkiego zażegnywania nieporozumień. To jednocześnie zgranie personelu i zabawa – czytaj o szkoleniach wyjazdowych . Pewne szkolenia dla handlowców też mają dość rozrywkowy wymiar i przy użyciu case studies albo gier strategicznych uczestnicy szkolenia zdobywają i utrwalają wiedzę.

Nie ociągaj się – aktualny artykuł (http://www.graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-pracy/) już jest na naszej witrynie. Kliknij w poniższy link i wtedy znajdziesz ogrom uzupełniających informacji na temat naszego inspirującego materiału.

Czasem się zdarza, że szkolenie jest elementem całego wypadu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia outdoorowe cechują się także tym, że obfitują w rozmaite zajęcia dodatkowe o walorze rozrywkowym i rekreacyjnym, organizowane w terenie otwartym i w obiektach zamkniętych, jakie trochę ożywią całe szkolenie albo pozwolą się zrelaksować po długim dniu warsztatowym. Najczęściej są to gry terenowe, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy mniej ekstremalne zajęcia dodatkowe jak zabiegi SPA czy kąpiel w basenie. Meetingi typu „wieczór z karaoke” dość dawno wyszły już z mody. Szkolenia dla handlowców – inwestuj w swoich pracowników – bardzo rzadko organizowane są w wynajętych do tego celu salach szkoleniowych, a znacznie częściej w kompleksach, w jakich możemy nie tylko w komfortowych warunkach przeprowadzić warsztaty, lecz także skorzystać z innych atrakcji i nawiązać kontakty z ludźmi z branży.

Istotne jest, żeby w taki sposób przeprowadzić warsztaty, aby uczestnicy pozyskali ogromna dawkę nowych umiejętności i pomyślnie zdali końcowy egzamin, a same bloki ćwiczeń i prezentacji były ułożone naprzemiennie i były opracowane w lekkiej i przystępnej formie. Partia rozrywkowa także jest ważna, ale nie najistotniejsza.