Kto mógłby proponować w naszym kraju świadczenia z zakresu doradztwa podatkowego?

Czy wiesz, do kogo należałoby się zwrócić, kiedy nie umiesz odnaleźć się w gąszczu różnorodnych złożonych przepisów skarbowych? Konieczność płacenia podatków tyczy się wszelakiego mieszkańca naszego kraju, również właścicieli różnych firm.

fence

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
eksperci

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com

W niniejszym przypadku pełna kwestia jest oczywiście w większym stopniu trudna niż w wypadku persony indywidualnej. W grę wchodzą nierzadko bowiem takie np. sprawy jak te związane z koniecznością płacenia opłat również (www.programylojalnosciowe.pl) za swych pracowników. Kto może pomóc nam w rozstrzygnięciu tych skomplikowanych kwestii? Otóż jest to przedstawiciel tzw. wolnego fachu, zatem członek personelu spółki, który funkcjonuje w tego typu branży jak doradztwo podatkowe. Ażeby wykonywać taki fach nie można zwyczajnie otworzyć biura i ogłosić się takim rzeczoznawcą. Mogą nim zostać wyłącznie osoby wpisane na prowadzoną przez Krajową Radę Doradztwa Podatkowego listę, adwokaci oraz radcy prawni oraz osoby prawne (M. Musiał – kancelaria częstochowa) dodane do prowadzonego przez ministra rejestru ludzi upoważnionych do uprawiania tego zawodu.
Aby zdołać albowiem proponować takie usługi, taki doradca zobowiązany jest bowiem do zdania szczególnego testu rządowego. Składa się on z części pisemnej oraz ustnej. W wypadku konieczności ponownego podejścia do tego typu testu, można to wykonać dopiero po upłynięciu trzech mies.

Należałoby również nadmienić, iż na postaci, jaka wykonuje taki fach jak doradztwo podatkowe ciąży przykładowo obowiązek zawarcia umowy zabezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto również dodać, iż istnieje porównanie bezkonkurencyjnych doradców podatkowych.