Na co kierować uwagę przy zakładaniu lokaty?

Bankowe lokaty, a dokładniej oszczędzanie przez lokaty bankowe posiada obecnie mnóstwo prześmiewców, jacy mówią, że nie ma to większego sensu, ze względu na znikomy zysk.
Mimo to, lokata terminowa wciąż stanowi najpopularniejszy sposób lokowania nadwyżek finansowych pośród rodaków.

lokata

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo tego że jest to zdecydowanie najprostszy sposób lokowania pieniążków to dla wielu wciąż najważniejsze są reklamy, które przyciągają wysokim oprocentowaniem bez opisywania detalów produktu.
Lokata terminowa jest to najprostszy produkt inwestycyjny, jaki polega na złożeniu depozytu z określonym terminem zapadalności. W momencie upływu owego terminu depozyt (kwota lokaty) jest nam zwracany wraz z naliczonymi jak też uiszczonymi przez bank odsetkami.

Zaciekawił Cię przedstawiany tutaj temat i poszukujesz poza tym innych tego typu wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie!

Czy lokata się opłaci? Według mnie zdecydowanie tak, albowiem przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa uzyskujemy zysk. Co więcej dochód ten możemy z góry sprecyzować znając parametry danej terminowej lokaty. Stałe oprocentowanie lokaty bankowej może stanowić jej zaletę, ale również minus – zwłaszcza w przypadku długoterminowych lokat.

Ten oryginalny artykuł (https://www.workservice.pl/praca/hr/olsztyn/) zawiera informacje, które przedstawiają ten wątek, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Dziś atrakcyjne oprocentowanie lokaty np. 3-letniej wcale nie musi być identycznie zyskowne za rok. Może się bowiem w tak długim czasie dużo zdarzyć. Jeżeli stopy procentowe zwiększą się wówczas oprocentowanie twojej lokaty zostanie bez zmian i przestanie być już korzystna, zaś jej zerwanie może się wtedy nie opłacić (po upływie długiego czasu jej trwania).

Jednakże w sytuacji, gdy stopy procentowe spadną w trakcie trwania twojej długoterminowej lokaty ze stałym oprocentowaniem wtenczas to ty będziesz beneficjentem, albowiem bank już zobligował się do wypłacenia Ci procentów po stawce ustalonej w chwili zawierania umowy.